Syberia: Gigantyczne pożary. Walczy z nimi 46 tysięcy strażaków

Na Syberii kończy się lato, a tym samym następuje szczyt sezonu pożarowego, który w tym roku jest o wiele intensywniejszy niż zwykle. W niedzielę Rosyjskie Ministerstwo Obrony stworzyło specjalne zgrupowanie, które walczy z ogniem na terenie Wschodniego Okręgu Wojskowego.

Syberia Pozar

W jego skład weszło 11,5 tysiąca żołnierzy, pół tysiąca ciężkiego sprzętu, a także 12 samolotów oraz 73 helikoptery. Jak donosi IAR, w ciągu ostatniego weekendu wojskowe samoloty zrzuciły 350 ton wody na pożary, które trawią obwód irkucki oraz Buriację. Tymczasem wojskowe maszyny stworzyły w lesie pas przeciwpożarowy liczący 60 km długości i 3,5 metra szerokości.

Władze Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych Rosji nie poinformowały, jaką powierzchnię obejmuje ogień. Wiadomo jedynie, że palą się lasy w kraju zabajkalskim, obwodzie irkuckim, Tuwie, Buriacji czy Chakasji. W piątek lokalne media informowały, że tylko w Buriacji ogień strawił obszar lasów o powierzchni 77 tys. kilometrów kwadratowych.

Syberia Pozar

Na razie nie ma doniesień o ewentualnych ofiarach żywiołu, który trzyma się z dala od terenów zamieszkałych przez człowieka. Wiosną z powodu pożarów na Syberii zginęły 33 osoby, a spłonęło ponad 1440 budynków.

Syberia Pozarźródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Syberia: Gigantyczne pożary. Walczy z nimi 46 tysięcy strażaków”

  1. I nie na darmo chemtrialują cały świat. Lepiej się pali teraz wszystko…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.