lotnisko izrael

W przypadku, jeśli Rada Bezpieczeństwa ONZ nie podejmie odpowiednich działań w związku z atakami Izraela na Syrię, Damaszek  w odpowiedzi przeprowadzi symetryczny atak na lotnisko Tel Awiwu, które jest głównym portem lotniczym kraju – powiedział stały przedstawiciel Syrii przy ONZ Baszar Dżaafari.

MSZ Syrii regularnie kieruje listy do sekretarza generalnego ONZ i do Rady Bezpieczeństwa z żądaniem potępienia nalotów lotnicznych Izraela na republikę arabską i podjęcia kroków odnośnie ich zaprzestania.

 

Albo przyszedł czas, by Rada Bezpieczeństwa podjęła działania, niezbędne do zaprzestania regularnych izraelskich ataków na syryjskie terytoria, albo Syria będzie musiała zwrócić uwagę tych, którzy wywołują wojny w tej radzie, realizując swoje prawo do obrony i odpowiedzieć symetrycznie na izraelski ostrzał międzynarodowego lotniska w Damaszku, atakując lotnisko Tel Awiwu — powiedział Dżaafari na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jego wystąpienie było transmitowane w syryjskiej telewizji.

 

Izraelscy wojskowi w nocy z niedzieli na poniedziałek dokonali nalotów na irańskie magazyny broni w Syrii. Jak twierdzą władze kraju, była to odpowiedź na próbę ostrzału Wzgórz Golan, podjętą przez oddziały irańskie z terytorium Syryjskiej Republiki Arabskiej. W rezultacie ataku zginęło czterech syryjskich wojskowych.

 

źródło: pl.sputniknews.com

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o