Syryjski prezydent ostrzega, że wśród uchodźców zmierzających do Europy są terroryści

Wśród syryjskich uchodźców zmierzających do Europy są terroryści – powiedział prezydent Syrii Baszar el-Asad w wywiadzie dla czeskiej telewizji, który stara się siać wśród Europejczyków strach przed imigrantami uciekającymi przed prowadzoną przez niego brutalną wojną domową.

Pytany, czy Europejczycy powinni bać się uchodźców z Syrii, Asad powiedział: – To mieszanina. W większości są to dobrzy Syryjczycy, są patriotami (…) Ale oczywiście wśród nich dochodzi do infiltracji terrorystów, to prawda.

syria terrorysci

W poniedziałek pokazano jedynie fragment wypowiedzi dyktatora. Cały wywiad, przeprowadzony z prezydentem Syrii w Damaszku, zostanie wyemitowany w czeskiej telewizji we wtorek.

Obawa na granicach

Setki tysięcy syryjskich uchodźców dotarły w tym roku do Europy, często bez dokumentów, wywołując obawy w wielu krajach, że wśród nich mogą być bojownicy dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS), która w ubiegłym roku na zdobytych terenach w Syrii i Iraku ustanowiła samozwańczy kalifat.

syria terrorysci

syria terrorysci

Zamachy terrorystyczne IS w Paryżu z 13 listopada, w których zginęło 130 osób, wzmogły wezwania w państwach UE, aby zwiększyć kontrole przybyszów.

Turcja obiecała, że pomoże w powstrzymaniu napływu migrantów do Europy w zamian za pomoc finansową, zniesienie wiz i ożywienie negocjacji akcesyjnych.

Asad liczy natomiast, że dżihadyści staną się ważniejszym celem dla Europejczyków niż on sam, współodpowiedzialny śmierci kilkuset tysięcy ludzi podczas krwawej wojny domowej. Tym sposobem być może uda mu się uniknąć utraty władzy.

syria terrorysci

syria terrorysci

syria terrorysci

Autor: mk\mtom / Źródło: PAP, tvn24.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Syryjski prezydent ostrzega, że wśród uchodźców zmierzających do Europy są terroryści”

  1. To są sami terroryści. Terrorem przekraczają granicę, nie proszą o azyl w ambasadach, ale sami idą do Europy mówiąc, że mienie Eupejczyków im się przynależy z powodów religijnych.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.