Sytuacja na Ukrainie jest ciężka

Mimo ciężkich walk ukraińscy wojskowi nadal utrzymują kontrolę nad Donieckim Portem Lotniczym. Potrzebują jednak natychmiastowego wsparcia… – sytuacja na Ukrainie

O czym na Facebook poinformował ekspert wojskowy, redaktor naczelny wydania Cenzor.net Jurij Butusow.

Zaznaczył, że według stanu na godz. 14.00 w porcie lotniczym obserwowało się pewne zacisze. Rosyjskie pododdziały utworzyły dymną kurtynę i przeprowadzały ewakuację swoich poległych i rannych, jednak to zacisze najprawdopodobniej nie potrwa długo.

Oddziały rządowe odparli ataki separatystów w pobliżu Orłowo-Iwanówki i Marjinki

Terroryści zaatakowali ukraińskich bojowców w pobliżu Orłowo-Iwanówki i miasta Marjinka w obwodzie donieckim.

O czym 16 stycznia poinformowało biuro prasowe Operacji Antyterrorystycznej.

Do starć doszło około godz. 12.25 w rejonie Orłowo-Iwanówki. Przy poparciu moździerzy i czołgów terroryści zaatakowali jeden z opornych punktów Sił Zbrojnych Ukrainy. Ukraińscy wojskowi odparli atak przeciwnika. Terroryści ze startami wycofali się, ale nadal ostrzeliwują stanowiska ukraińskich wojskowych z moździerzy.

O godz. 15.12 rosyjscy najemnicy zaatakowali umocnienia ukraińskich wojsk w pobliżu Marjinki. Atak został odparty, jednak trwają ostrzały.

Terroryści ostrzelali pułk «Azow» w pobliżu Granitnego. Ranni dwaj żołnierze

Terroryści ostrzeliwują stanowiska pułku «Azow» w rejonie Granitnego.

O czym poinformował pułk ochotniczy «Azow» w jednym z serwisów społecznościowych.

W wyniku ostrzałów z moździerzy zostali ranni dwaj wojskowi – żołnierz pułku «Azow» oraz żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy. Obaj otrzymali pierwszą pomoc medyczną a następnie ewakuowani do szpitala.

W ciągu doby zginęło 6 wojskowych, 18 ranni

Wczoraj w strefie przeprowadzenia Operacji Antyterrorystycznej zginęło 6 wojskowych, 18 zostało rannych.

O czym podczas briefingu w piątek opowiedział rzecznik Operacji Antyterrorystycznej Andrij Lysenko – podało wydanie internetowe Ukraińska Prawda.

«Wskutek działań bojowych w ciągu zeszłej doby zginęło 6 ukraińskich wojskowych, jeszcze 18 zostało rannych» – powiedział Lysenko.

Według niego, sytuacja w strefie Operacji Antyterrorystyczne nadal jest trudna ze względu na liczne ostrzały ukraińskich wojsk i dzielnic mieszkalnych przez ugrupowania terrorystów. Najtrudniejsza sytuacja w zachowuje się w donieckim porcie lotniczym.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.