Szał radości! Wyzwolona z rąk ISIS muzułmanka drze na sobie islamską chustę (WIDEO)

wyzwolenie Rakki

To nagranie z wyzwolonej z rąk Państwa Islamskiego syryjskiej Rakki wywoła wściekłość islamistów na całym świecie.

Widzimy na nim jak po zdobyciu dwa dni temu stolicy ISIS przez kurdyjskich bojowników, kobiety i dzieci dosłownie szaleją i płaczą ze szczęścia. Nie wiedząc jak dziękować za wyzwolenie po latach cierpień doznawanych z rąk islamskich sadystów i psychopatów, kobieta wraz dziećmi pada na kolana przed zakłopotanymi kurdyjskimi żołnierzami.

W pewnym momencie muzułmanka drze na sobie tradycyjną czarną chustę – abaję, do noszenia której – zgodnie z islamskim prawem szariatu – była przez lata zmuszana pod groźbą śmierci.

Przypomnijmy, że w ostatniej fazie walk o Rakkę kurdyjskie oddziały – po 4-ch miesiącach zażartych walk – dobiły ostatnich kilkuset islamistów broniących się w gniazdach oporu w mieście. Rzecznik kurdyjskich wojsk Mustafa Bali potwierdził, że podczas walk o miejscowy szpital, który był główną kwaterą ISIS w Rakce, zabito też “22-ch zagranicznych dżihadystów”.

“Nadal nie wiemy, gdzie podłożone są ładunki wybuchowe i bomby. Będziemy więc kontynuować oczyszczanie terenu” – zapowiedział rzecznik wspierającej Kurdów międzynarodowej koalicji pod wodzą USA, Ryan Dillon.

Tak więc Państwo Islamskie, które kiedyś zajmowało niemal połowę terytorium Syrii i Iraku skurczyło się już tylko do wąskiego pasa terenu wzdłuż granicy obu tych państw, z miastami Al-Bukamal i Al-Kaim. Miejmy nadzieję, że już niedługo islamiści zostaną dobici również tam.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
TauCeti Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TauCeti
Gość
TauCeti

Abaja to rodzaj płaszcza, nie chusty.Długi, do ziemi, rozpinany z przodu na guziki lub napy. Ta kobieta po prostu zdjęła/ zrzuciła abaję. I super.