Szaleńczy żywioł dorwie 45 milionów ludzi

burza tropikalna

To będzie prawdziwy horror, który dotknie aż 40 milionów ludzi. Szaleńczy żywioł jest jednym z najbardziej niebezpiecznych, który spustoszeje połacie ziemi.

Do wybrzeży Stanów Zjednoczonych dotarł kolejny potężny żywioł. Burza tropikalna Philippe, która ukształtowała się w pobliżu Kuby i Bahamów może dotknąć aż 45 milionów mieszkańców USA.

Burza tropikalna Philippe

Burza tropikalna Philippe

Burza tropikalna Philippe

Burza tropikalna Philippe

Jako pierwsi skutki niebezpiecznego żywiołu na swojej skórze odczuli mieszkańcy Florydy. Na terenie południowego stanu od kilkunastu godzin występują ulewne opady i porywisty wiatr.

Zagrożony Nowy Jork

Prędkość wiatru osiąga 80 km/h, a ulewom wyładowania elektryczne. Amerykańscy meteorolodzy ostrzegają, że żywioł przemieszcza się w kierunku północnym, a najbardziej zagrożone jest północno-wschodnie wybrzeże USA, na którym znajdują się m.in. Boston oraz Nowy Jork.

Burza tropikalna Philippe

Meteorolodzy ostrzegają, że silne i długotrwałe opady deszczu mogą spowodować powodzie i podtopienia. Amerykanie muszą przygotować się również na przerwy w dostawach prądu. Z powodu ekstremalnych warunków pogodowych zawieszono wszystkie rejsy statków na zagrożonym obszarze. Krajowe Centrum ds. Walki z Huraganami zaleca mieszkańcom zachowanie ostrożności i zachęca do przeczekania niebezpieczeństwa w domu.

Według meteorologów burza tropikalna Philippe nie przekształci się w cyklon, jednak wcale nie oznacza to, że nie stanowi zagrożenia. Jej skutki może bowiem odczuwać aż 45 milionów mieszkańców wschodniego wybrzeża USA.

Burza tropikalna Philippe

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mireczek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mireczek
Gość
Mireczek

„Szaleńczy żywioł jest jednym z najbardziej niebezpiecznych, który spustoszeje połacie ziemi.”

Chyba SPUSTOSZY, jak już. 🙂