Szef agencji ONZ bije na alarm: „Nadchodzi druga fala uchodźców!” Przybysze zaleją Europę

imigranci

Szef agencji ONZ ostrzega. Europa może stanąć w obliczu drugiej ogromnej fali migracji – alarmuje David Beasley, szef Światowego Programu Żywnościowego ONZ. Jako przyczynę podaję dramatyczną sytuacja w obozach dla uchodźców w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Szczególnie odczuwalne są braki jedzenia.

David Beasley szef agencji ONZ, udzielił niepokojącego wywiadu niemieckiemu dziennikowi Die Zeit. Twierdzi on w nim, że Europę czeka kolejna fala uchodźców, zwłaszcza z Afryki i Bliskiego Wschodu.

– Warunki życia w obozach dla ludzi uciekających przed wojnami w ich krajach, uległy dramatycznemu pogorszeniu przed kryzysem migracyjnym w Europie w 2015 r. Szczególnie odczuwalny był brak jedzenia – mówi Beasley w rozmowie z niemieckim tygodnikiem.

– Zapłaciliśmy wówczas wysoką cenę za nasz błąd. Obawiam się, że niebawem to się powtórzy – stwierdza dyrektor wykonawczy World Food Programme.

Jak czytamy w Die Zeit szef WFP jest zdania, że choć wielu mieszkańców obozów w Afryce i na Bliskim Wschodzie chciałoby pozostać blisko swoich krajów to brak pożywanie nie pozostawia im wyboru.

– Jeśli nie mają wystarczającej ilości jedzenia to po prostu szukają innego miejsca, aby przetrwać. I wielu z nich pojedzie do Europy – mówi wprost szef agencji ONZ.

Dane Eurostatu wskazują z kolei, że liczba osób ubiegających się o azyl w UE w drugim kwartale 2017 r. wyniosła 149 tys. osób, przede wszystkim z z Syrii, Nigerii i Afganistanu.

źródło: Die Zeit/ wp.pl/ Wolność24
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
KimBuryda&güaaa& Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aaa
Gość
aaa

Na tym zdjęciu nie ma żadnej kobiety. Dlaczego?

da&gü
Gość
da&gü

Podobno kobiety nie odczuwają głodu

KimBury
Gość
KimBury

Zostały zjedzone przez tych mężczyzn!

&
Gość
&

Czapki Najka…