– Jeśli jest tak, że jakaś instytucja, trzeciosektorowa ma większość finansowania spoza Polski, to ona nie jest emanacją grup interesów w obrębie kraju. Nie jest emanacją społecznej troski. Jest wyrazem czyichś interesów, które próbują w ramach przestrzeni demokratycznej ugrać coś w Polsce – podkreślił doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz.

Goście niedzielnego programu „Woronicza 17” w TVP Info rozmawiali m.in. o tym „kto płaci za Fundację Otwarty Dialog”. O kontrolę fundacji zwrócił się do MSZ, które sprawuje nad nią ustawowy nadzór, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Jego zdaniem ostatnie działania fundacji oraz Bartosza Kramka, zasiadającego w jej władzach, budzą wątpliwości dotyczące naruszania statutu fundacji, a nawet polskiego prawa. MSZ wystąpił do warszawskiej Izby Administracji Skarbowej o przeprowadzenie w organizacji kompleksowej kontroli skarbowej.

Podczas programu przywołano sprawozdania finansowe fundacji oraz jej darczyńców.

– Autentyczne ruchy społeczne, trzeci sektor i społeczeństwo obywatelskie jest potrzebne. Ale jeśli jest tak, że jakaś instytucja, trzeciosektorowa ma większość finansowania spoza Polski, to ona nie jest emanacją grup interesów w obrębie kraju. Nie jest emanacją społecznej troski. Jest wyrazem czyichś interesów, które próbują w ramach przestrzeni demokratycznej ugrać coś w Polsce. Odróżniajmy autentyczne ruchy społeczne, które biorą się ze składek, z czasu wolontariuszy, od ruchów społecznych, które są opłacane przez rozmaite podmioty zagraniczne, które propagują pewne wizje kulturowe, niewyrastające z naszej tradycji – powiedział w programie doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski, odnosząc się do reakcji koordynatora służb specjalnych ws. fundacji, uznał, że jeśli są uzasadnione podejrzenia, iż „pojawiają się wpływy z zagranicy na sytuację w Polsce, to ze względu bezpieczeństwa naszego kraju, należy to zweryfikować”.

– Takie są zadania służb. One mają na celu sprawdzać sygnały i potwierdzić je lub odrzucić. A więc to jest zadanie, jakie jest nałożone konstytucyjnie na ministra koordynatora służb. A Polska jest dużym europejskim krajem, w którym ścierają się bardzo wielkie interesy, a te wielkie interesy bardzo często są wspierane przez działania służb specjalnych kraju, które te interesy mają – powiedział.

Media informowały, że Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog jest autorem instrukcji „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”. Pojawiła się ona w internecie i zawierała informacje co robić, aby obalić polski rząd.

Bartosz Kramek jest członkiem rady wspomnianej fundacji. W jej radzie zasiada też mec. Jacek Świeca, biznesowo powiązany z gen. Markiem Dukaczewskim, byłym szefem WSI i prezesem Stowarzyszenia „Sowa”, które zrzesza byłych oficerów WSI. Z kolei prezesem Fundacji Otwarty Dialog jest Lyudmyla Kozlowska, prywatnie żona Kramka.

źródło: newsweb

18
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Naziole go homeRosjanie obalą Putina w tym roku.Lewaki go homedarootom Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rosjanie obalą Putina w tym roku.
Gość
Rosjanie obalą Putina w tym roku.

Żadnej WD nie będzie, to tylko kampania wyborcza przed samorządowymi.
Protestuje garstka opłaconych i wariatów, większość jest za rządem, nawet jeśli nie popierają PiSu to nie ma żadnej alternatywy.
Kto niby miał by porwać tłumy: wieśniak Schetyna, przypał Petru, AA Kukiz?

Lewaki go home
Gość
Lewaki go home

Tylko PiS!

Naziole go home
Gość
Naziole go home

Przecież PiS to lewicowa partia.
Prawdziwy lewicowiec.

Tusk Donalds
Gość
Tusk Donalds

Kimbur idz possac prezesowi to moze Ci medal wybija jak Chory Antonio dla swojego Misia ???

am
Gość
am

Kamiński to przestępca i siedzieć powinien nie tam gdzie teraz siedzi

daroo
Gość
daroo

Wygląda to na daleko posuniętą paranoję i mam wrażenie że psychiatrzy mogliby wiele powiedzieć na ten temat

Kimbur
Gość
Kimbur

Dobry artykuł. Dotknął ciebie bo masz nieczyste sumienie.

daroo
Gość
daroo

Typowa reakcja pisowskiego szczura :zapędzony do kąta nie posiadając merytorycznych argumentów ,po prostu atakuje na oślep

obserwator
Gość
obserwator

paranoiczny artykół

Kimbur
Gość
Kimbur

Milcz, KODomito!

Kimbur
Gość
Kimbur

Dlaczego nawołujący do puczu i wojny domowej są jeszcze na wolności? Czy to byłoby możliwe we Francji, Holandii lub Niemczech?

tom
Gość
tom

Bo PiS sam się do wiezienia nie zamknie.

Kimbur
Gość
Kimbur

A coś mądrzejszego z twojej strony?

tom
Gość
tom

Przynajmniej nie czerwony pająk jak ty.

daroo
Gość
daroo

Poczytaj sobie definicję słowa PUCZ to nie boli

Kimbur
Gość
Kimbur

Ciebie zabolało bo definicji nie znasz. twój Schetyna sam o puczu mówi a twoja Mucha nawet śpiewa!

daroo
Gość
daroo

Sam to wymyśliłeś? czy ci z Nowogrodzkiej podesłali?

Lucippurr
Gość
Lucippurr

Pewnie dlatego są na wolności bo nikt normalny się tą niedorozwiniętą kodomicją i resztą postkomuszego gówna nie przejmuje. POkrzyczą sobie ot co, tyle tylko mogą. Do pierdla ich nie zamkną, najwyżej do psychiatryka na jakiś czas, dadzą kolorowe tabletki i może im trochę przejdzie 😉