Promieniowanie z elektrowni atomowej Fukushima

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej przyznała, że ​​jedna trzecia światowych oceanów może być skażona promieniowaniem z Fukushimy.

Katastrofa nuklearna w Fukushimie w 2011 roku została uznana za jedną z najgorszych katastrof w historii ludzkości. Spowodowany falą tsunami wyciek z elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi spowodował ogromne straty w życiu.

Fukushima eksplozja

Teraz, ponad sześć lat później, fale uderzeniowe z tego wydarzenia wciąż są odczuwalne pomimo wycofania się większości uwagi mediów z tego wydarzenia. Podczas gdy w tamtym czasie istniały wielkie media i popularna gorączka informująca o utracie życia, zarówno roślin, zwierząt, jak i ludzi, zauważono, że ten problem zmalał. W rezultacie różne dywizje środowiskowe zostały zmiecione pod dywan.

Jako wczesną odpowiedź na incydent, Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej rozpoczęła wspólny projekt – Współpraca techniczna IAEA – z Regionalną Umową o Współpracy z Państwami Członkowskimi.

Państwa członkowskie w regionie były oczywiście zaniepokojone bezpieczeństwem swoich morskich środowisk i dlatego zaangażowały się w analizę porównawczą wpływu uwolnień promieniotwórczych z Fukushimy. Stany Zjednoczone były jednym z partnerów tego projektu i przeznaczyły 400 000 USD na projekt regionalny.

Stany Zjednoczone zaangażowały się w te badania w dużej mierze dlatego, że były zainteresowane, jako sąsiad północno-wschodniego wybrzeża wyspy Honsiu.

Wyniki badań nie są optymistyczne

Ponad 80% radioaktywnego materiału z reaktorów zniszczonych przez tsunami przedostało się do Oceanu Spokojnego od czasu katastrofy. Jest gorzej niż w Czarnobylu czy Three Mile Island, ale katastrofa ta otrzymuje znacznie mniej uwagi niż inne.

Prąd Kuroshio (ciepły prąd morski w północno-zachodniej części Oceanu Spokojnego) był odpowiedzialny za rozprzestrzenienie radioaktywnego materiału, a radioaktywne izotopy cezu zaczęły pojawiać się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

W 2015 r. Śladowe ilości cezu-134 i cezu-137 pojawiły się w pobliżu wyspy Vancouver. W grudniu 2016 roku zespół naukowców ogłosił, że wykrył cez-134 w Oregonie. Problem z energią jądrową i opadami, według danych chemików morskich z WHOI, polega na tym, że materiały promieniotwórcze mogą przemieszczać się na duże odległości, gdy towarzyszy im woda.

Sytuacja ulega pogorszeniu. Coraz więcej promieniotwórczych pierwiastków przenika do środowiska. Teraz już nic nie możemy zrobić. Może my tego aż tak nie odczujemy ale następne pokolenia będą borykać się z mutacjami i ciężkimi chorobami.

13
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ANKHkiciaFenkoskerirat Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ANKH
Użytkownik
ANKH

Prawda jest taka że Fukushima Daiichi to najprawdziwszy koniec tej cywilizacji dlatego jest tak wszystko to przemilczane w mediach oprócz anglojęzycznej telewizji Rosyjskiej RT (może i dlatego cały świat dokucza Rosji i szczuje wszystkich na Rosję bo oni mówią prawdę jak naprawde jest z Fukushima Daiichi ! Proszę bardzo https://www.youtube.com/watch?v=x2gjhWXJjWg https://youtu.be/pQSkXH-rKsY?t=110 A tu dowód że Fukushima i jej toksyczne syfy włazły już na świecie WE WSZYSTKO – TAKŻE I CIEBIE ! https://www.sujb.cz/aplikace/monras/?lng=en_GB Wszystko jest już tym uwalone a jak organizm to je pije i tym oddycha to niestety ale długo nie pociągnie – okradli nas ze zdrowia i życia i… Czytaj więcej »

Fenkos
Gość
Fenkos

Czyli można powiedziec ze przepowiednie co do radioaktywnego skażenia ziemi sprawdziły sie w 100 % . media milczą bo nie można poprawiać takiej gospodarki bogatej jak Japonia ale dla mnie ich technologia po tym skazeniu jest nic nie warta bo ich zachowanie w tej sprawie jest gorsze niz państwa tzw.3 swiata a promieniowanie trwa od lat

kicia
Gość
kicia

Jak japoński rząd chciał RATOWAĆ Fukushimę to amerykański ZAGROZIŁ im WOJNĄ….

Jak japoński rząd chciał UKARAĆ TEPCO za olewanie problemu tj czynienie działań pozorowanych a wcześniej współpracę z hitlerowskim pustynnym elementem w doprowadzeniu do tego AKTU TERRORYZMU to amerykański rząd zagroził Japonii WOJNĄ

Wcześniej żydostwo bez ustanku WYDAWAŁO „przepowiednie” jak to JAPONIA UTONIE W PACYFIKU….. później próbując HAARPEM i SZTUCZNYMI kataklizmami do tego DOPROWADZIĆ bo robili SKOK NA JAPOŃSKI FUNDUSZ EMERYTALNY (ichni ZUS)

ANKH
Użytkownik
ANKH

Bardzo możliwe że właśnie tak mogło być bo za zrobienie tego w Fukushimie była odpowiedzialna izraelska firma dimona która wstawiła kamery z ładunkami wybuchowymi pomiędzy osłony reaktorów blisko rdzeni reaktorów – kamery które miały służyć temu by świat sprawdzał czy nie wydobywają materiałów do budowy bomb/głowic militarnych.)
Więcej o sabotażu mówi Jim Stone lub nasz Piotr Bein https://www.cda.pl/PRAWDA_DLA_POLAKA/folder/10514938

walek54
Gość
walek54

Japonia powinna wszystkim kare zapłacic

jacek
Gość
jacek

Taaa jak i ukraina za Charnobyl …ktory wtedy byl Rosyjski..

keri
Użytkownik
keri

Już nasze pokolenie to odczuje a następne mogą nie odczuć nic, bo ich nie będzie.
Skażenie radioaktywne na skutek ataku usrańców na Fukushimę (po tsunami nie było wybuchu elektrowni atomowej a zdjęcia pokazują, że była prawie nieuszkodzona; wybuch nastąpił, gdy usrańcy zajęli się „pomocą”) rośnie z każdym rokiem a nie maleje.
To co obserwujemy, to zamieranie świata.
Każdy z nas wchłania codziennie kilka cząstek z Fukushimy.

rat
Gość
rat

Keri wez kij i ….. albo weż dwa kije lepiej się bije

keri
Użytkownik
keri

A Ty wylej wiadro wody na łeb i weź się do szukania prawdziwych informacji
http://www.korium.wex.pl

rat
Gość
rat

Tak jak po Czarnobylu? w taki układzie ja już świece w nocy!

keri
Użytkownik
keri

Ignorancie, usrańskie paliwo z Fukushimy jest nieporównanie bardziej szkodliwe od paliwa z Czernobyla.
Poza tym, w Czernobylu postawiono sarkofag unieszkodliwiając reaktor, a w Fukushimie nie, nikt nie wie, gdzie jest corium, żadne roboty nie wytrzymują promieniowania, aby to zbadać. Rozumiesz? Reakcje jądrowe w Fukushimie nie zostały zatrzymane i skażenie jest coraz większe.
Świecisz głupotą i nie tylko w nocy.

ANKH
Użytkownik
ANKH

Rat nie masz w ogóle o tym pojęcia to się nie wypowiadaj. Fukushima w tych reaktorach miała paliwo typu MOX które bazowało na plutonie i uranie co oznacza że jest około 2 milionów razy bardziej toksyczniejsze niż to paliwo które było w Czarnobylu. W Fukushimie potwierdzone 4 pełne stopienia reaktorów do 100% + basen na zużyte paliwo w Reaktorze numer 3 poszedł cały do atmosfery a jest jeszcze bardziej toksyczniejszy niż 4 reaktory stopione razem co oznacza że ta cywilizacja się od tego TYM wykończy w przeciągu paru lat i już są tego widzialne efekty patrząc na to co dzieje… Czytaj więcej »

Fenkos
Gość
Fenkos

Nam mowią o ekologi i dbaniu o środowisko OBŁUDNICY