Szokujące słowa muzułmanina na wizji. „Gwałcenie kobiet w podartych dżinsach to nasz narodowy obowiązek”

Słuchały tego miliony widzów przed telewizorami.

Egipski prawnik Nabih al-Wahsh w skandaliczny sposób wypowiedział się na temat molestowania kobiet w Egipcie. Do burzliwej wymiany zdań doszło w studiu telewizji Al-Assema. Słowa mężczyzny wywołały burzę w kraju.

Jak donosi portal english.alarabiya.net, goście zaproszeni do programu Infrad Show” omawiali kontrowersyjny projekt ustawy o walce z prostytucją i podżeganiem do rozpusty. Budzi on mieszane uczucia wśród kobiet, bo nakłada na nie jeszcze więcej ograniczeń w związku z ich zachowaniem i ubiorem.

W pewnym momencie programu al-Wahsh stwierdził, że jeśli kobiety są „nieprzyzwoicie” ubrane, np. mają na sobie podarte dżinsy, „obowiązkiem narodowym” mężczyzn jest gwałt na nich.

Kobiety, które pokazują ciało, nosząc tego typu ubrania, same proszą się o to, by mężczyźni je molestowali. Trzeba się szanować. Ochrona moralności jest ważniejsza niż ochrona granic – mówił. (english.alarabiya.net)

„W tych słowach nie ma nic złego”

W Egipcie nawet wśród elit wciąż pokutuje przekonanie, że to ofiara jest odpowiedzialna za seksualną napaść. Większość z internautów potępiła słowa prawnika, ale pod artykułem english.alarabiya.net na Facebooku pojawiły się też szokujące komentarze.

W tych słowach nie ma nic złego. No bo dlaczego muzułmanki noszą podarte dżinsy? – pisał Sagir.

On ma rację. Kobieta, która tak się ubiera, krzyczy: spójrzcie na mnie – komentował Waheed.

Skandaliczną wypowiedź al-Wahsha potępiła szefowa Krajowej Rady Kobiet dr Maya Mursi. W oświadczeniu napisała, że słowa prawnika to rażące wezwanie do gwałtu, a opinia uderza w egipską konstytucję, która ma bronić praw kobiet. Zapowiedziała, że złoży skargę na prawnika do prokuratora generalnego.

wantura w studiu po słowach muzułmańskiego prawnika o kobietach:

12
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
rodrigez&SierściuchKimburlllllll Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
&
Gość
&

Ale fajna ta babeczka na foto jest nawet.

&
Gość
&

Oni mają jakąś mentalność, że boją się jak im się dziewczyny podobają, boją się że nad sobą nie zahamują albo nie lubią się hamować.

&
Gość
&

Chorzy na umyśle.

&
Gość
&

heh, mentalność kalego, dziad zgwałcić kobite to dobrze, ale nie na odwrót!

lllllll
Gość
lllllll

ale bida na swiecie ludzie w dziurawych jeansach chodzą

rodrigez
Gość
rodrigez

Okazja czyni złodzieja. Nie chodzi się bogato ubranym, ze złotym zegarkiem po slumsach. Więc trochę racji w tym jest, że ofiara sama sobie winna.

Zresztą były historie jak to 15letnia biała małolata we francji czy innym kalifacie uciekła z domu z jakimś marokańczykiem co to ją później zgwałcił. W sumie mogliby tego al-Wahsha nadawać codziennie, może by zmądrzały.

rodrigez
Gość
rodrigez

Do oceniaczy – idźcie na komisariat i powiedzcie, że w dzielnicy cygańskiej zarąbali wam roleksa. Litości…

Kimbur
Gość
Kimbur

W etycznym społeczeństwie możesz zostawić otwarte drzwi i nikt Ciebie nie okradnie! Nie brońmy przestępców.

rodrigez
Gość
rodrigez

Ale jednak zamykasz drzwi, prawda? W małym mieście jeszcze ujdzie nie zamykanie domu, niekoniecznie mieszkania. W dużym mieście każdy zamyka mieszkania – pomimo, że złodziejstwo jest karane.

I tyle.

Sierściuch
Gość
Sierściuch

Koleś, kurwa mamy 21 wiek. Ludzie już dawno temu zleźli z drzew. Może nie wszyscy są jeszcze bardzo ogarnięci i inteligentni, ale to nie znaczy, że każdy może wyjść na „dzielnię” i ruchać jako „szmatę” dowolną dziewczynę, która odsłoni kawałek ciała, bo tak mu sugeruje wyznawca jakiegoś wczesnośredniowiecznego prymitywnego ćpuna. Może ty wolisz oglądać kobiety na ulicy odziane w całości (za wyjątkiem oczu i fragmentów dłoni) w jakieś przepocone, brudne szmaty i boisz się zobaczyć kawałka dziewczęcego uda, czy ramienia. To chyba jesteś osamotniony, razem z tymi islamskimi frajerami. Bo taki ubiór faktycznie sprawdzał się, ale wyłącznie w pustynnym, gorącym… Czytaj więcej »

&
Gość
&

ost-ro

rodrigez
Gość
rodrigez

Czytaj ze zrozumieniem co napisałem.