Sztuczna inteligencja wywoła wojnę nuklearną do 2040 roku.

sztuczna inteligencja wojna nuklearna

Niesamowite ostrzeżenia ekspertów AI. Sugerują, że sztuczna inteligencja rozpęta wojnę nuklearną do 2040 roku, która może zniszczyć naszą cywilizację.

Niedawne badania przeprowadzane przez wiodących ekspertów ds. Bezpieczeństwa pozwalają sądzić, że zaawansowana sztuczna inteligencja może doprowadzić do powstania maszyn zagłady, które mogą spowodować, że narody na całym świecie podejmą apokaliptyczne ryzyko użycia arsenałem nuklearnego przeciwko nim.

Rand Corporation opracowuje badania i analizy sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w kwestiach polityki globalnej.

Mówią, że biorąc pod uwagę liczne postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji. W nadchodzących dekadach sztuczna inteligencja mogłaby zniszczyć świat wykorzystując do tego broń nuklearną.

Nowe badanie wyjaśnia, w jaki sposób futurystyczni agenci AI mogą przekonać kraje, że ich potencjał nuklearny jest zagrożony.

Raport twierdzi, że może to spowodować, że kraje podejmą bardziej drastyczne środki, aby nadążyć za wiodącymi państwami nuklearnymi, takimi jak Stany Zjednoczone.

Mówiąc o tym problemie, Andrew Lohn, współautor badania i inżynier z firmy Rand powiedział: „Niektórzy eksperci obawiają się, że zwiększona zależność od sztucznej inteligencji może prowadzić do nowych rodzajów katastrofalnych błędów”.

„Może istnieć presja na wykorzystywanie sztucznej inteligencji, zanim będzie ona dojrzała technologicznie, lub może być podatna na wrogą ataki. Dlatego utrzymanie strategicznej stabilności w nadchodzących dziesięcioleciach może okazać się niezwykle trudne, a wszystkie siły nuklearne muszą uczestniczyć w kultywacji instytucji, aby pomóc ograniczyć ryzyko wybuchu wojny jądrowej. „

Ale może być jeszcze większe zagrożenie czające się w cieniu, mówią eksperci z Rand Corporation: Dowódcy wojskowi mogą podjąć niewłaściwą decyzję o rozpoczęciu ataku na podstawie porady sztucznej inteligencji, która otrzymała błędne informacje lub by je niewłaściwie zinterpretowała.

Poza niebezpieczeństwem interpretacji błędnych wiadomości, sztuczna inteligencja jest również narażona na ataki hakerskie, co z kolei otwiera możliwość, że osoby trzecie mogą wyzwolić globalny konflikt.

Możesz przeczytać więcej o badaniu na stronie Rand .

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Żarttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Żar
Gość
Żar

Ciekawe gdzie się te wszystkie pismaki podzieją w takim dniu. Będa nadawać VHF’em dzikie stacje radiowe nt. bieżącego końca świata 🙂 o ile przeżyją.

ttteis77
Gość
ttteis77

„omylne. Nie AI, tylko ludzkość za pomocą AI” „Między innymi za to AI będzie mordować ludzkość…wysługiwali się innym życiem by mordować inne życie” Bravo………..