Szwecja dostarczy ulotki „Przygotuj się na wojnę” do wszystkich 4,8 mln domów

Szwedzki rząd wysłał do wszystkich 4,8 mln gospodarstw domowych w kraju ulotki informującej mieszkańców, po raz pierwszy od ponad pół wieku, co robić w razie wojny.

„Jeżeli nadejdzie kryzys lub wojna” to 20-stronicowy dokument opracowany przez Ministerstwo obrony. Broszura trafi do 5 mln gospodarstw w całej Szwecji. To pierwsza tego typu ulotka, od czasu zimnej wojny.

Zawarte w dokumencie to czysto praktyczne wskazówki, które pozwolą przetrwać czas wojny m.in. w jaki sposób pozyskiwać czystą wodę, jak nie ulec propagandzie czy jak znaleźć schronienie przed bombami, jak w razie kryzysu braku żywności, należy przechowywać suchy prowiant i żywność w puszkach.

Nowa broszura przygotowuje populację do ataków cybernetycznych i terrorystycznych oraz zmian klimatycznych, a także zawiera stronę dotyczącą identyfikacji fałszywych wiadomości

MON wskazuje również, że jeśli nadejdzie taka konieczność, należy stanąć w gotowości do obrony ojczyzny. „Jeśli Szwecja zostanie zaatakowana przez inny kraj, nigdy się nie poddamy

W ostatnich miesiącach Rosja, wielokrotnie oskarżała Sztokholm o naruszanie ich przestrzeni powietrznej.

w styczniu ukazały się informacje o przebudowie jednej z sztokholmskich dzielnic, tak żeby można było zapewnić w niej bezpieczeństwo kobietom na czas wojny. z tego samego powodu Szwedzi postanowili przywrócić obowiązkową służę wojskową.

6 marca Norweski wywiad wojskowy ujawnił informacje o symulacjach rosyjskiego lotnictwa. Rosyjscy lotnicy ćwiczyli ataki strategiczne na cele militarne w Norwegii.

Według informacji wywiadu, dziewięć rosyjskich bombowców taktycznych przeprowadziło lot symulujący atak na bazę norweskiego wywiadu w Vardo nad Morzem Barentsa. W czasie eskapady bombowce były eskortowane przez myśliwce MIG-31.

Podobne operacje przeprowadzano już wcześniej: – W maju eskadra 12 rosyjskich bombowców poleciała w rejon ćwiczeń prowadzonych przez jednostki floty NATO przy norweskich wybrzeżach Morza Północnego – powiedział podczas konferencji prasowej szef norweskiego wywiadu wojskowego generał Morten Haga Lunde.

– To nowy wymiar rosyjskiej aktywności militarnej w regionie

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
StanxyzKto nie skacze ten za Tuskiemrat Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
xyz
Gość
xyz

To ten szwedzki rząd już wysłał czy dopiero wyśle te ulotki? I tak dziwnie piszecie, temat jest o Szwecji, a potem że Rosja przeprowadzała symulacje ataków na Norwegię. Co ma Norwegia do Szwecji?

rat
Gość

Przecież Szwedzi już mają wojnę, domową bo domową dzięki ubarwieniu kulturowemu, ale niestety wojnę. Mało dociera informacji o atakach na posterunki policji, terrorze, gwałtach, w swej głupocie i uporze dalej nie widzą problemu, niestety żle się to dla nich skończy.

Kto nie skacze ten za Tuskiem
Gość
Kto nie skacze ten za Tuskiem

Ja tam głupiego narodu nie żałuję… Gdyby taka akcja była w Polsce rodacy już dawno zrobili by porządek z imigrantami…

Stan
Gość
Stan

Nic by nie zrobili, bo nawet nie mają czym. Najwyżej trochę by zaprotestowali w demonstracjach. W Polsce w przeliczeniu na liczbę mieszkańców mamy jedno z najbardziej rozbrojonych społeczeństw w Europie. Szwedzi przynajmniej posiadają jakąś broń w domach.