Szwecja: Uchodźcy uciekają z ośrodka twierdząc że jest nawiedzony

35 uchodźców przebywających w ośrodku w Grannaforsa w Szwecji poprosiło o przeniesienie w inne miejsce. Powodem mają być duchy, które nawiedzają budynek.

Jak twierdzą uchodźcy, podczas pobytu w ośrodku w Grannaforsa (niewielka wioska w prowincji Smaland, na południu Szewcji) doświadczyli oni aktywności duchów. Paranormalna aktywność przejawiała się dziwnymi odgłosami oraz samoczynnie gasnącymi i zapalającymi się światłami.

 nawiedzony dom

W ubiegłym tygodniu 35 spośród 58 mieszkańców ośrodka w Grannaforsa zgłosiło się z prośbą o przeniesienie w inne miejsce. Pracownicy Szwedzkiej agencji ds. migracji zbagatelizowali problem tłumacząc, że nie dysponują miejscami w innym ośrodku oraz że duchów po prostu nie ma.

Hamid Alojaili, jeden z syryjskich uchodźców przebywających w Grannaforsa zgłosił sprawę do mediów. W wywiadzie udzielonym dla lokalnej gazety mówi, że na terenie ośrodka drzwi samoistnie się otwierają, słychać tam dziwne dźwięki, a mieszkańcy mają ciągłe poczucie, że ktoś ich obserwuje. Alojaili twierdzi, że wolałby mieszkać w namiocie niż w ośrodku, bo jest on „zbyt niebezpieczny”.

Stefan Johansson, jeden z właścicieli ośrodka mówi, że został on wybudowany w XIX wieku i przez wiele lat mieszkały w nim osoby niepełnosprawne. Przez pewien czas w Grannaforsa przebywali także nazistowscy zbrodniarze wojenni.

ghost-house

Johansson twierdzi jednak, że budynek wcale nie jest nawiedzony. Jego zdaniem wszystkie niepokojące zjawiska da się wytłumaczyć w sposób racjonalny: drzwi otwierają się, ponieważ są stare, za dźwięki odpowiadają rury, a migoczące światło to wina wadliwej instalacji elektrycznej.

źródło: onet.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Szwecja: Uchodźcy uciekają z ośrodka twierdząc że jest nawiedzony”

  1. DO NAMIOTÓW Z NIMI

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.