Szwedzi przygotowują się na uderzenie nuklearne

szwecja atak nuklearny

Szwecja wróciła do utrzymania w gotowości sieci kilkudziesięciu tysięcy schronów na wypadek ataku nuklearnego. Zagrożenie ze strony Rosji zmusiło rządzących tego kraju do podjęcia decyzji o wyremontowaniu infrastruktury i stworzenia planów budowy nowych obiektów.

„W czasach zimnej wojny w Szwecji powstała duża liczba schronów dla ludności, przygotowanych na wypadek wojny jądrowej. Historia niektórych spośród tych konstrukcji sięga lat 40-tych XX wieku. Ogółem na terenie kraju znajduje się około 65 tysięcy schronów, zdolnych pomieścić 7 mln ludzi spośród liczącej 10 mln szwedzkiej populacji”.

Zaraz po roku 2000 szwedzkie władze zaprzestały budowy nowych bunkrów i ograniczyły dotowanie tych już istniejących. Sytuacja geopolityczna wydawała się stabilna. Wszystko zmieniło się po niepokojach na Ukrainie w 2013 roku i aneksji Krymu przez Rosję rok później. Do tego Moskwa testuje reakcję sił powietrznych Stokholmu częstymi wizytami w przestrzeni powietrznej Skandynawów.

W obliczu tych wydarzeń pod koniec 2017 roku szwedzka Komisja Obrony zleciła modernizację istniejących schronów i przygotowanie do budowy nowych. Nowe obiekty powstawać będą najwcześniej po 2021 roku.

Źródło: defence24.pl/nczas.com

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
keriPutin zniszczył RosjęWinfordwalek54sekator Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
keri
Użytkownik
keri

” … zdolnych pomieścić 7 mln ludzi spośród liczącej 10 mln szwedzkiej populacji”. A jakie proporcje liczby miejsc w schronach do liczby mieszkańców są w Polsce? Odp. Dla rządu i ich rodzin miejsca wystarczy. Budowa schronów a nawet całych miast podziemnych z ogromnymi magazynami żywności (są już pełne) i wodą w krystalicznych jeziorach nie ma nic wspólnego z fobią rosyjską. Pewnego dnia doinformowani mają zamiar w nich się zamknąć i nadawać jeszcze w tv rzekome spotkania na powierzchni ziemi, żeby nie wyjawiło się tak szybko, że na powierzchni jest za groźnie dla zdrowia dzięki ich uprzejmości. W magazynach żywności są… Czytaj więcej »

Putin zniszczył Rosję
Gość
Putin zniszczył Rosję

A Szwedzi to czemu się boją? Nie mają atomówek, nie leżą strategicznie, są neutralni, kto niby miałby ich rakietować?
Już pomijając to że broń atomowa jest nie do użycia bo niszczymy siebie, to nie logiczne atakować kraje jak Szwecja czy Polska, bo zagrożeniem są kraje atomowe które odpowiedzą wszystkim co mają na tego kto pierwszy użył, to poco atakować coś bez sensu żeby inni Cię zniszczyli.

Winford
Gość

Uderzenie nuklerane to by sie przydało na tych smierdzacych arabusów,co zasmiecaja swiat. Wyczyscic z tej zarazy i utylizować ich do kosci!

keri
Użytkownik
keri

Po co atom? Broń soniczna była stosowana już w czasach biblijnych. Arka przymierza była przecież bronia soniczną, nawet mury rozwalała.

Winford
Gość

Przestańcie pierdolic głupoty !!! Ciagle tylko Rosja i Rosja. A ten bandyta swiatowy USA to nic nie winien tak ?! Strachy na lachy ,że niby akurat im o Szwecję chodzi !! hhhh

walek54
Gość
walek54

juz dawno powinni byc pos ziemią

sekator
Gość
sekator

Dobrze!. A arabusom, nawieźć piachu tyle, żeby się mieli gdzie zakopać na wieki!….