Szydło: UE nie może nałożyć sankcji na Polskę!

Nie ma w tej chwili możliwości, by UE zastosowała wobec Polski sankcje za nieprzyjmowanie migrantów – mówi premier Beata Szydło w „SE”. UE musi wypracować skuteczną politykę migracyjną, niekończące się przyjmowanie migrantów do Europy nie jest rozwiązaniem – podkreśliła szefowa rządu.

W sobotnim wywiadzie dla „Super Expressu” premier została zapytana, co UE może nam realnie zrobić za nieprzyjmowanie migrantów. „Nic. Nie ma takiej możliwości, żeby w tej chwili UE zastosowała jakieś sankcje, o których mówią niektórzy politycy”.

„Obecne groźby, jakie płyną ze strony UE i są kierowane między innymi pod adresem Polski, stanowią próbę zamaskowania błędnych unijnych decyzji i przerzucenia konsekwencji za nie na państwa członkowskie. Szantaż i straszenie nie są tutaj dobrym rozwiązaniem” – podkreśliła Szydło.

„Problemu tego nie rozwiąże przymusowe narzucenie państwom członkowskim rozwiązań dotyczących polityki migracyjnej” – stwierdziła premier.

„Nasze stanowisko będzie takie – UE musi wypracować dobrą i skuteczną politykę migracyjną, która pomoże ludziom. Rozwiązaniem nie jest niekończące przyjmowanie migrantów do Europy. Przez kilka lat taka polityka migracyjna jest realizowana i nie przynosi efektów” – podkreśliła szefowa rządu.

Odnosząc się do wypowiedzi szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który mówił o konsekwencjach dla Polski, jeśli ta nie będzie uczestniczyć w mechanizmie relokacji, premier stwierdziła, że Tusk udowadnia w ten sposób, iż jego wybór na szefa RE „był pomyłką i jako szef tego ciała nie koncentruje się na rozwiązywaniu problemu migracyjnego, tylko na walce z polskim rządem i rządem węgierskim”.

„To nie jest tak, że Polska sama w tej chwili podnosi problem złej polityki migracyjnej UE, że tylko polski rząd bardzo głośno o tym mówi. Tak naprawdę polityka UE w tej sprawie nie jest realizowana przez zdecydowaną większość państw członkowskich. Dotychczas rozlokowano raptem ok. 10 proc. migrantów, to o czymś świadczy. Jako Polska od samego początku konsekwentnie i z wielką odwagą to podnosiliśmy i nie baliśmy się rozpocząć dyskusji na ten temat. Cały Wyszehrad jest w tej chwili tego samego zdania” – powiedziała premier.

Szefowa rządu podkreśliła, że „Polska chce pomagać tym wszystkim, którzy wymagają pomocy”.

„Systematycznie zwiększamy pomoc humanitarną, którą realizujemy poprzez projekty w Libanie, Jordanii, Syrii. Projekty te dotyczą konkretnej pomocy medycznej, odbudowy szkół, szpitali czy domów. Realizowane inicjatywy na bieżąco monitorujemy i kontrolujemy wydatkowanie przekazywanych środków. Dzisiaj mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, iż nasze działania sprawdzają się i przynoszą konkretne efekty” – powiedziała Szydło.

Premier oceniła też, że gdyby w Polsce rządziła PO to „naraziłaby nas na zagrożenie dwojakiego rodzaju”.

„Po pierwsze, ci ludzie ulegną presji UE i zgodzą się na przymusową relokację. Po drugie, nie pomogą też imigrantom. Oni teraz sami nie wiedzą, czego chcą. Grzegorz Schetyna z dnia na dzień zmienił zdanie, gdy tylko UE tupnęła nogą. Gdy Donald Tusk powiedział o karaniu, Schetyna natychmiast stwierdził, że uchodźców trzeba przyjmować. PO nie jest partią, która byłaby zdolna prowadzić suwerenną politykę migracyjną i suwerenną politykę wobec UE, pokazywać w Brukseli polskie racje. Tak zachowywali się przez osiem lat i widać, że nadal podążaliby w tym kierunku” – powiedziała Szydło.

źródło: PAP
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

6 thoughts on “Szydło: UE nie może nałożyć sankcji na Polskę!”

 1. Beata broszka może sobie tylko pomarzyć, 27:1.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Tusk sobie pomarzy jak mu sie skonczy immunitet ?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. Wreszcie mamy premiera z prawdziwego zdarzenia.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Kapitalne wypowiedzi premier Beaty Szydło.
  Jednak w sprawie szczepień rząd rozłożył się przed big-farmą kosztem zdrowia i życia oraz pieniędzy Polaków. Jedną z pierwszych ustaw, które podpisał duda, była ustawa o ludobójstwie szczepionkowym Polaków. Potem rząd ustawowo rozszerzył listę obowiązkowo wprowadzanych do organizmu trucizn szczepionkami zwanymi.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Nie zapomnij tego że to PiS nie dawno wprowadził po cichu GMO.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. GMO wprowadził PO-PSL i wtedy PIS wrzeszczał, że to samo zło. Po dojściu PIS do władzy zamiast od razu skasować trefne ustawy zapomniał natychmiast o swym wcześniejszym stanowisku, a na dodatek zaczął wzmacniać ustawy szkodzące Polakom i polskiej ziemi.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.