Tajemnicza kula została znaleziona na dnie oceanu

Badacze pracujący na pokładzie statku EV Nautilus, który prowadzi obserwacje dna oceanicznego w pobliżu wybrzeża Południowej Kalifornii, odkryli pod wodą dziwny obiekt przypominający świecącą fioletową kulę. Czy właśnie natrafiono na nieznaną wcześniej formę życia?

niebieska kula

Podwodne głębiny skrywają przed nami wiele tajemnic. Na szczęście, dzięki nowoczesnemu sprzętowi możemy coraz lepiej poznawać żyjące w nich organizmy, i nie tylko. Teraz, ciekawą zagadkę mają do rozwikłania naukowcy pracujący na pokładzie statku EV Nautilus, którzy na oceanicznym dnie natknęli się na dziwny, świecący fioletowy „bąbel”. Obiekt ten nie przypomina niczego, co dotychczas mieli szansę zobaczyć pod wodą.

Statek, którym operuje organizacja Ocean Exploration Trust, przebywa obecnie w pobliżu wybrzeża Południowej Kalifornii, gdzie prowadzi obserwacje jednego z najaktywniejszych tektonicznie obrzeż kontynentalnych. Wcześniej w tym tygodniu, zdalnie sterowany pojazd podwodny, który wyruszył na dno oceanu z pokładu Nautilusa, zauważył pod wodą coś, co przypominało wypełniony żelem fioletowy woreczek, o średnicy nie przekraczającej kilkunastu centymetrów.

Zaraz po dokonaniu odkrycia badacze nadzorujący pracę urządzenia próbowali dociec na drodze rozmowy, czym może być tajemniczy obiekt. Podczas konwersacji wykluczono kilka interesujących pomysłów – według naukowców „bąbel” nie był workiem z pajęczymi jajami ani parzydełkowcem. Być może w końcu uda się poznać jego naturę – badacze wykorzystali swój podwodny pojazd, by ten zabrał fioletową kulę na powierzchnię, w celu przeprowadzenia dokładnej analizy.

Istnieje możliwość, że badacze natknęli się na dnie oceanu na nieznaną wcześniej formę życia. Zapewne przekonamy się o tym już wkrótce. Poniższy film pozwoli Wam na bliższe przyjrzenie się wspomnianemu tajemniczemu obiektowi.

źródło: conowego.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Tajemnicza kula została znaleziona na dnie oceanu”

  1. super wow, komputer 7 generacji 😉

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Dziwne. 2 dni temu śniło mi się coś podobnego do tego kształtem i kolorem..

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.