Tajemnicza zielona kometa jest nieprzewidywalna i zachowuje się jak Oumuamua

Oumuamua może faktycznie być kometą lub zgodnie z teorią spiskową, był obcym statkiem kosmicznym podróżującym przez nasz układ słoneczny. Ale teraz możemy zobaczyć drugi obiekt tej klasy, mianowicie zieloną kometę C / 2017 S3.

C / 2017 S3 ma ekscentryczność orbitalną 1,0000787, która dokonuje jego hiperbolicznej orbity. Jej nachylenie wynosi około 99 stopni w porównaniu z planetami Układu Słonecznego. To sprawia, że ​​bardzo mało prawdopodobne jest, że jest to kometa poruszająca się w naszym Układzie Słonecznym. Wciśnięta w hiperboliczną orbitę, uciekła przed Słońcem po bliskim starciu z Jowiszem. Ta dziwna kometa nagle rozbłysnęła 2 lipca 2018 roku.

zielona kometa

Michael Jäger zarejestrował powyższy obraz z rozwijającej się zielonej atmosfery komety wkrótce po jej silnej luminescencji. Atmosfera komety ma aż 260 000 km średnicy, czyli jest prawie dwa razy więcej niż planeta Jowisz. Zaledwie tydzień później kometa zgasła. Potem eksplodował ponownie w swojej luminescencji, zielonej atmosferze, wystarczająco dużej, by dwukrotnie pochłonąć Jowisza. Michael Jaeger uchwycił nowy ogon komety 20 lipca 2018 r.

(Zobacz animację GIF poniżej).

zielona kometa C 2017 S3

Dlaczego kometa C / 2017 S3  jest tak nieprzewidywalna? Czy to naprawdę kometa, czy jest to coś w stylu Oumuamua? Badacze sugerują, że ten obiekt prawdopodobnie nigdy wcześniej nie odczuwał ciepła słońca. Kometa pochodzi z chmury Oorta, wypchniętej przez ogromny zbiór nowych komet znajdujących się w zewnętrznej części układu słonecznego.

zielona kometa

Jest to pierwszy raz kiedy kometa podróżuje między planetami wewnętrznymi. Ciepło Słońca powinno spowodować, że żyły świeżego lodu wybuchną i pojawi się kilka razy, gdy zbliży się do Słońca w sierpniu 2018 r., Kometa leci ścieżką, która ostatecznie katapultuje ją do zewnętrznego układu słonecznego, donosi Spaceweather.

Jednak miej oko na nieoczekiwane.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o