Tajemnicze drony nad francuskimi elektrowniami atomowymi

drony nad elektrowniami atomowymi FrancjaNad pięcioma elektrowniami atomowymi w całej Francji pojawiły się w nocy z piątku na sobotę tajemnicze drony. To kolejny taki przypadek w ostatnich tygodniach. Niewielkie maszyny nie robiły nic oprócz unoszenia się nad zakładami. Nie wiadomo również, dlaczego zostały wysłane nad elektrownie.

drony nad elektrowniami atomowymi Francja

Niewielkie drony zauważono nad elektrowniami w Alzacji, w Normandii i w środkowej Francji. Władze uważają, że równoczesne pojawienie się dronów nad pięcioma elektrowniami atomowymi oddalonymi od siebie o setki kilometrów świadczy o tym, że chodzi tu o zorganizowaną i skoordynowaną akcję.

Służby próbowały ustalić, kto i dlaczego wysłał drony, ale wciąż tego nie wiadomo.

Szpiedzy czy ekolodzy?

Eksperci od bezpieczeństwa instalacji atomowych podkreślają, że niewielkie drony nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla elektrowni. Nie mogą one przenosić wystarczającej ilości ładunków wybuchowych. Zdaniem tych ekspertów, może natomiast chodzić o loty szpiegowskie.

A może przeciwnicy atomu?

Inna możliwość to akcja zorganizowana przez przeciwników energetyki jądrowej. Celem byłoby pokazanie, że elektrownie nie są właściwie zabezpieczone. Greenpeace, ku któremu skierowały się te podejrzenia, stanowczo zaprzeczył.

Zdaniem niektórych ekspertów, organizatorem tych lotów może być nawet publiczna firma energetyczna EDF, właścicielka elektrowni, która chce w ten sposób wyciągnąć od państwa dodatkowe fundusze na ochronę swoich dóbr.

źródło: IAR
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

5 thoughts on “Tajemnicze drony nad francuskimi elektrowniami atomowymi”

 1. Tak czy inaczej elektrownie atomowe to wielkie zagrożenie, tak jak zakłady chemiczne kiedy ktoś by chciał w nie uderzyć „czytaj USA za pomocą operacji flase flage aby zrzucić winę na Rosję” ;]

  P.S. Wprawdzie my nie mamy tego pierwszego ale zakłady chemiczne owszem w tym jedne z największych w kraju „regionie” w Tarnowie ;]

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. To nie rosja. Predzej pierdolony kalifat.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. No w sumie o tym nie pomyślałem a teraz też mi się to bardzo realne wydaje

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  2. Dziwne… Mi też pierwsze, co się rzuciło na myśl to była Rosja (w jej przypadku już mnie nic nie zdziwi), ale z drugiej strony mimo wszystko nie wolno nam zakładać, że skoro Rosja, czy kalifat robią coś złego, to są odpowiedzialni za wszystkie niepokojące wydarzenia, bo wtedy może nam coś umknąć, za co potem możemy słono zapłacić lub po prostu będzie to następny jakiś skandal, który zamknie się tylko w obrębie Francji.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 3. Nie zdziwił bym się jak by za tym wszystkim stała Rosja sprawdzając w które miejsca trzeba było by uderzyć aby spowodować katastrofę . . . ale czy byli by na tyle odważni?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.