Tajemnicze drony znów nad Paryżem

Tajemnicze drony pod ParyżemDrugą noc z rzędu nad francuską stolicą zaobserwowano małe drony. Urządzenia latały nad ambasadą USA, głównymi drogami i najsłynniejszymi zabytkami. Policja na razie jest bezradna. Nie wiadomo kto odpowiada za loty i jakie ma intencje.

Francuskie media podają, że w nocy z wtorku na środę nad Paryżem zaobserwowano po raz kolejny pięć małych dronów. Latały w pobliżu ambasady USA, Pałacu Inwalidów, Wieży Eiffla, Senatu i kilku największych dróg biegnących przez centrum miasta.

Drażnieni dronami

To już druga noc z rzędu, kiedy coś takiego ma miejsce nad Paryżem. Po zmroku w poniedziałek nad miastem również naliczono pięć małych dronów, które latały nad różnymi kluczowymi i „wrażliwymi” obiektami. Podczas drugiej nocy maszyny miały latać krócej i mniej intensywnie. Zostały również sfilmowane przez policję.

Tajemnicze drony pod Paryżem

Po pierwszym incydencie utworzono specjalną dziesięcioosobową komisję dochodzeniową, która ma za zadanie ustalić kto stoi za lotami dronów i jakie ma intencje. Największe obawy wiązane są z tym, że mogą to być terroryści zbierający informacje przed ewentualnym zamachem. Jednak mogą to być równie dobrze „dowcipnisie” jak i turyści, którzy nie słyszeli o zakazie lotów dronów nad Paryżem.

Francuzi są uczuleni na pojawienia się małych maszyn bezzałogowych, bowiem w ostatnich miesiącach doszło do szeregu incydentów z ich udziałem. Drony latały między innymi nad elektrowniami jądrowymi, bazami wojskowymi czy Pałacem Elizejskim. Nie udało się ustalić kto nimi sterował.

Do tej pory pociągnięto do odpowiedzialności tylko izraelskiego turystę, który nieświadomy zakazu latania dronami nad Paryżem, próbował filmować z powietrza katedrę Notre Dame.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Tajemnicze drony znów nad Paryżem”

  1. Taaa, drugi dzień latają a władze nawet nie wiedzą kto to jest. Czyli albo włądze są do d… albo technologia „turystów” wyprzedza kilkakrotnie możliwości władz. Stawiam na to drugie.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.