Tajemnicze samoloty armii USA w Kuwejcie

Tajemnicze samoloty armii USA w Kuwejcie

Mowa tu o samolotach V-22 Osprey, które internauci dostrzegli na zrobionych kilka dni temu zdjęciach satelitarnych. Na zdjęciach widać maszyny stojące na lotnisku w Kuwejcie, które przetransportowały komandosów na tajne akcje przeciw dżihadystom.

Na płycie lotniska w Kuwejcie można dostrzec aż 9 maszyn V-22 Osprey należących do  specjalnej jednostki Korpusu Piechoty Morskiej USA liczącej około 2 tysięcy żołnierzy.

Tajemnicze samoloty armii USA w Kuwejcie

Samoloty V-22 są bardzo charakterystyczne

Maszyny te to połączenie samolotu z helikopterem. Ich głównymi atutami to możliwość pionowego startu i lądowania. Są lepsze od zwykłych śmigłowców, osiągają większą prędkość i odległość dzięki specjalnej konstrukcji. Ich silniki zamontowane na końcach skrzydeł obracają się o 90 stopni z poziomu do pionu. To unikalne maszyny i trudno je pomylić z innymi.

Spełniają one doskonałą rolę jako transport zaopatrzenia jak i żołnierzy. Te wyjątkowe maszyny świetnie nadają się też do szybkiego dostarczania komandosów na miejsce akcji .

Obecność V-22 w Kuwejcie nie jest zaskoczeniem, ale pokazuje kwestię tajnego zaangażowania wojsk USA w walkę z terrorystami pod sztandaru Państwa Islamskiego. Powszechnie wiadomo o prowadzeniu ograniczonych nalotów przez lotnictwo koalicji pod przywództwem USA. Tego Pentagon nie ukrywa.

Terroryści Państwa Islamskiego są coraz większym zagrożeniem dla państw Afryki a nawet Europy bo mają w planach dostać się do niej od strony Włoch i Grecji. Puki co powiększają swoje tereny panowania i przyjmują coraz więcej wojowników. Ich armia liczy już prawie 30 000 osób i cały czas rośnie.

Tajemnicze samoloty armii USA w Kuwejcie

Tajemnicze samoloty armii USA w Kuwejcie

Wersja rozszerzona artykułu do odsłuchania

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.