Tajemniczy człowiek odnaleziony na Księżycu

Tajemniczy „Człowiek na Księżycu” odnaleziony przez internautę za pośrednictwem Google Moon to tylko rysa lub zabrudzenie na kliszy firmowej – twierdzi NASA.

Od kilku tygodni w internecie krąży nagranie powierzchni Księżyca, na którym widoczny jest dziwny obiekt, do złudzenia przypominający ludzką sylwetkę.

tajemniczy-czlowiek

Kontrowersyjny kształt można zobaczyć wpisując w aplikacji współrzędne 27°34’26.35″N 19°36’4.75″W.

Przez kilka tygodni, podczas gdy zdjęcie żyło własnym życiem, a na jego temat mnożyły się liczne teorie, NASA nie decydowała się na wydanie oświadczenia. Gdy w końcu naukowcy postanowili przedstawić swoje stanowisko, przyszło rozczarowanie: Noah Petro uczestniczący w projekcie Lunar Renaissance Orbiter wyjaśnił, że kontrowersyjne nagranie powierzchni Księżyca powstało podczas trwania misji Apollo 15 lub Apollo 17 (a więc w latach 70. ubiegłego wieku) i zarejestrowane zostało na zwykłej taśmie filmowej.

W związku z tym nie może być mowy o idealnej jakości zdjęć i podobne niedociągnięcia nie powinny nikogo dziwić. „Człowiek na Księżycu” nie jest więc kosmitą, a jedynie rysą czy też zabrudzeniem na filmowej kliszy.

źródło: onet
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Tajemniczy człowiek odnaleziony na Księżycu”

  1. A czym innym mógłby być skoro kosmici nie istnieją?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.