Tajemniczy meteor przemknął dziś po niebie nad Rosją

Meteor Rosja

Dziś w nocy 18.01.2015 roku doszło do dziwnego zjawiska a mianowicie na nocnym niebie w Rosji pojawił się meteor lecący z bardzo małą prędkością, który trzykrotnie eksplodował a zostawiona przez niego smuga była widoczna przez ponad dwie godziny.

Na nagraniu widać, że obiekt spalający się w atmosferze kilkukrotnie eksplodował a w efekcie rozpadł się na wiele małych fragmentów, które poruszały się z różną prędkością spalając się. Meteor bardzo wolno leciał w atmosferze a na niebie smuga pozostawiona przez niego utrzymywała się ponad 2 godziny. Nie wiadomo czy jakieś jego fragmenty spadły na ziemię.

Mieszkańcy zabrali głos w sprawie zdarzenia i mówią, że był to bolid taki jak w Czelabińsku choć tym razem wybuchom nie towarzyszyła mu fala uderzeniowa.

Bardzo podobnie wyglądała katastrofa wahadłowca Columbia w 2003 roku. Nie można wykluczyć, że przeprowadzano test jakiejś rakiety bądź statku powietrznego. Błagowieszczeńsk leży przy granicy z Chinami, więc istnieje podejrzenie, że mogło to mieć związek z działalnością wojskową niekoniecznie Rosjan, lecz Chińczyków.

Jednak najprawdopodobniej obiekt ten był pochodzenia naturalnego. W ostatnich dniach dochodzi do częstszych obserwacji obiektów wchodzących w atmosferę. Mogą to być pozostałości komety ISON, która przed rokiem przecięła ziemską orbitę pozostawiając za sobą masę kosmicznego gruzu.

Meteor Rosja

Meteor Rosja

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Tajemniczy meteor przemknął dziś po niebie nad Rosją”

 1. No nie nie spędzę moich urodzin FUCK!!

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Ostatnie meteoryty przyniosła kometa zagrażająca Ziemi Pons-Winnecke.Jej peryhelium przypada na 30 styczeń 2015 r.

  http://www.fallofathousandsuns.com/comets-in-2016.html

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.