Tajlandia: Meteoryt wpadł do domu przez dach

1
8

Tajemnicza skała, która najprawdopodobniej jest meteorytem, rozbiła się we wtorek o dach domu w indonezyjskiej dzielnicy Phitsanulok w dzielnicy Muang – donosi Bangkok Post.

Podejrzany obiekt spadł na dach w Plai Chumphon o godz. 07:26, uderzył w ścianę, a następnie odbił się od podłogi, rozbijając na pięć części. „Jadła śniadanie, gdy rozległ się głośny huk, jakby dźwięku postrzałowego. Rozejrzałam się i znalazłem skałę o wielkości jajka i kilka fragmentów w pobliżu. Podniosłam największy kawałek i puściłam szybko…” – powiedziała 65-latka, w dom której uderzył meteoryt.

meteoryt

meteoryt

Bualom Chalomprai wierzy, że skała z kosmosu przyniesie jej szczęście. Mąż pani Bullock, Kittisak, powiedział, że zanim meteor zawitał do mieszkania usłyszał odgłos eksplozji na niebie.

Media donoszą, że mieszkańcy sąsiednich dzielnicy Nakhon Thai i Trakan również słyszeli „wybuch”. Naukowcy z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Naresuan później przeprowadzili wstępne badanie na niewielkim fragmencie pobranym z rodzinnego domu państwa Chalomparai i ustalono, że obiekt może być meteorytem ze względu na swoje właściwości i okoliczność, na podstawie którego został znaleziony.

Szef Departamentu Sarawut Tuantam powiedział, że skała była czarna niczym węgiel, co wskazuje, że spalał się, gdy dotarł do ziemskiej atmosfery z bardzo dużą prędkością. Analizy wykazały również, że fragment zawiera spore ilości żelaza i był przyciągany przez magnes.

Prof. Sarawut uspokoił Państwa Chalomprai – meteoryt miał bezpieczny poziom promieniowania kosmicznego.

źródło: krolowa-superstar

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.