Tajne informacje Niemców o Kim Dzong Unie budzą grozę. Dotyczą również Polski

Korea Północna Polska wojna

Najnowszy raport niemieckiego wywiadu nie pozostawia złudzeń. Korea Północna jest zdolna odpalić rakiety, które sięgną również Polski.

Do mediów wyciekły informacje wywiadu BND (Bundesnachrichtendienst)

Zgodnie z danymi niemieckiej agencji wywiadowczej, Korea Północna ma broń, która może sięgnąć krajów Europy Centralnej oraz naszych zachodnich sąsiadów – podaje Sky News.

To już nie są tylko spekulacje lub domniemania dotyczące Kim Dzong Una

BND podkreśla swoją pewność, iż komuniści – mimo nałożonych dotkliwych sankcji – rozwinęli program rakietowy i jądrowy do tego stopnia, że atak na Europę Centralną jest w pełni możliwy. Odpalenie rakiet z głowicami jądrowymi technicznie nie sprawiłoby Koreańczykom z Północy żadnego kłopotu.

Nowe wiadomości o Korei Północnej wyciekły po utajnionym spotkaniu wiceszefa BND

Ole Diehl za zamkniętymi drzwiami złożył raport niemieckim deputowanym na temat sytuacji w kraju rządzonym przez komunistyczny reżim. Dodał, że wywiad ocenia rozmowy między obu Koreami jako „pozytywny krok” – pisze serwis Politico. BND nie skomentowało wycieku informacji z tajnego spotkania.

Niedawno Kim Dzong Un zadeklarował, że chce zrezygnować z technologii jądrowej

Delegacja Korei Południowej, która przekazała te słowa twierdzi, iż przywódca Korei Północnej miał na myśli denuklearyzację całego Półwyspu Koreańskiego. Trudno oceniać szczerość Kima, który wielokrotnie wyprowadzał w pole świat i wciąż to robi, między innymi handlując zakazanymi sankcjami towarami, przemalowując swoje statki, aby były nie do rozpoznania.

Wkrótce ma się odbyć spotkanie na szczycie przywódców obu Korei

Kim Dzong Un ma rozmawiać z południowokoreańskim prezydentem Moon Jae-inem. Zaproszenie na spotkanie z Kimem dostał również prezydent USA Donald Trump, który je przyjął.

W ostatnich dniach północnokoreańskie MSZ przejawiało dużą aktywność

Szef dyplomacji komunistycznego reżimu, Ri Yong Ho, odwiedził Szwecję, a w tym tygodniu do Finlandii na spotkanie z urzędnikami amerykańskimi i południowokoreańskimi ma przyjechać inna ważna postać z MSZ w Pjongjangu. Niewykluczone zatem, że spotkanie lub spotkania Kima na szczycie odbędą się w Skandynawii.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Putin zniszczył RosjęSikorkaAnonymousPL Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Putin zniszczył Rosję
Gość
Putin zniszczył Rosję

„Korea Północna jest zdolna odpalić rakiety, które sięgną również Polski.”
A poco miała by to robić??? Ja bym to zamienił na:
„Korea Północna jest zdolna odpalić rakiety, które sięgną również Moskwy.”

Sikorka
Gość
Sikorka

Na płaskiej ziemi jest to linia prosta !

AnonymousPL
Gość

Kim.to szaleniec. I nie ma wątpliwości że kłamie… koleś który przez cale swoje życie poświęcił siebie i miliony ludzi na budowie arsenału atomowego tak jak całe jego pokolenie, NAGLE, stwierdził że to zły pomysł ??? Totalna manipulacja…