Tajny raport NATO: Rosyjskie siły w Syrii mocniejsze od NATO

NATO wysłało do Syrii znacznie więcej samolotów niż Moskwa, ale rosyjska operacja jest bardziej skuteczna dzięki doskonałemu wyszkoleniu pilotów i użytemu sprzętowi wojskowemu – pisze niemieckie czasopismo „Focus”, które powołuje się na tajny raport sojuszu.

Syria wojna

W dokumencie stwierdzono, że 40 rosyjskich myśliwców, które rozmieszczono w Latakii, wykonuje do 75 lotów dziennie, nanosząc za każdym razem „dokładne i skuteczne ataki” na pozycje Państwa Islamskiego. Tymczasem siły NATO, liczące w sumie 180 samolotów wojskowych, bombardują w ciągu doby jedynie 20 celów.

Rosja używa w Syrii najnowocześniejszego sprzętu. Np. Moskwa wysłała do Latakii samoloty Su-35, które, według ocen ekspertów, prześcigają większość wyprodukowanych na Zachodzie maszyn.

Su-35 Rosja Su  35 Rosja

W natowskim raporcie zwrócono również uwagę na to, że Rosja podczas planowania ataków wykorzystuje dane wywiadowcze syryjskiej armii i rosyjskich służb specjalnych, które regularnie informują o strategicznych obiektach.

Jak twierdzą autorzy raportu, właśnie rosyjska operacja zmusiła dżihadystów z Państwa Islamskiego do ucieczki z zajmowanych obszarów i do zaprzestania brutalnej „demonstracji siły”.

— I choć zachodni politycy systematycznie mówią o rosyjskich atakach na powstańców i licznych ofiarach wśród ludności cywilnej, w raporcie ani razu nie wspomina się o cywilach, którzy ucierpieli w wyniku rosyjskich bombardowań – pisze „Focus”.

Su 35 Rosja

źródło: pl.sputniknews.com

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.