Tak będzie wyglądał nasz świat za 10 lat

tak będzie wyglądał świat za 10 latJak będzie wyglądała przyszłość naszego świata? Co osiągniemy w przeciągu następnej dekady? Na te frapujące pytania spróbowali odpowiedzieć eksperci z firmy Thomson Reuters w raporcie “The World in 2025: 10 Predictions of Innovation”.

 

Analitycy przestudiowali najświeższe wiadomości ze świata, artykuły naukowe, a także panujące trendy w kulturze masowej. Na podstawie tej niebotycznej bazy danych przygotowali 10 najważniejszych innowacji, które zagoszczą na Ziemi w przeciągu najbliższych 10 lat.

Energia odnawialna

Energia odnawialna i szybki postęp, który następuje w tej dziedzinie, wróży, że będzie to podstawowe źródło energii przyszłości. Ten fakt wcale nie dziwi, gdyż np. Niemcy, w ostatnim miesiącu, były zasilane w 50 procentach właśnie dzięki energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

energia odnawialna

Wydajniejsza elektronika

Coraz więcej urządzeń, z których będziemy korzystali na co dzień, będzie łączyło się w sieć, co znacznie ułatwi i przyspieszy wymianę ważnych dla nas informacji. Postęp technologiczny doprowadzi do wprowadzenia standardu komunikacji 5G i budowy nowych, wydajniejszych, wszechstronniejszych, lżejszych i dłużej działających na bateriach urządzeń. To wszystko dzięki badaniom nad półprzewodnikami czy nanorurkowymi kondensatorami.

wydajna elektronika

Postęp w medycynie

Szybko rozwijająca się genetyka, umożliwi szybsze, łatwiejsze i precyzyjniejsze sekwencjonowanie DNA, co zaowocuje powstaniem testów, które wykryją zagrożenia związane z wadami genetycznymi. Dzięki testom będziemy mogli dużo wcześniej wykryć i odpowiednio zareagować na wszelkie problemy zdrowotne. Specjaliści zaznaczają tutaj, iż dzięki badaniom nad RNA i inżynierii genetycznej, która również rozwija się w niesamowitym tempie, zostanie wyeliminowana np. cukrzyca typu I.

postęp w medycynie

Teleportacja

Entuzjastów filmów sci-fi i najnowszej technologii, z pewnością, zainteresuje fakt, iż w zasięgu ręki znajdzie się, bliżej niż kiedykolwiek, osiągnięcie teleportacji. Mają zapewnić to niedawne odkrycia w świecie fizyki, a mianowicie temat bozonu Higgsa.

teleportacja

Wydłużenie życia

W przeciągu 10 lat powstaną również niezwykle skuteczne terapie przeciwzawałowe, które będą skutkować przedłużeniem życia milionów ludzi. Zawały i udary są bowiem jednym z najczęstszych powodów zgonów na całym świecie.

Wydłużenie życia

Samoloty z energią odnawialną

Postęp dokona się także w komunikacji lotniczej, który przełoży się na powstanie nowych, napędzanych energią odnawialną samolotów. Takie badania, z powodzeniem, prowadzi m.in. Bertrand Piccard ze swoim Solar Impulse 2, który jest napędzany energią słoneczną.

Samoloty z energią odnawialną

Polepszenie warunków życia

Alzheimer i demencja starcza również spędzają sen z powiek większości ludzi w podeszłym wieku. Polepszenie warunków życia i związane z tym jego wydłużenie, nie eliminuje problemów powstałych na skutek powyższych chorób. Jednak w przeciągu najbliższej dekady, ma się to zmienić.

Polepszenie warunków życia

Ekologiczne opakowania

Kolejnym problemem naszego świata są wszelkiej maści opakowania, które w większym stopniu nadal wytwarzane są z ropy naftowej. Specjaliści przewidują, że przestawimy się na bardziej ekologiczne rozwiązania, jakie oferuje np. celuloza.

Ekologiczne opakowania

Zasiewanie roślin tam gdzie nie było to możliwe

Najważniejszym i ciągnącym się od niepamiętnych czasów problemem, trapiącym nasz świat, jest walka z głodem. Dzięki technologiom umożliwiającym zasiewanie i hodowanie roślin w miejscach, w których do tej pory nie było to możliwe, genetycznie modyfikowanej żywności oraz środkom zwalczającym szkodniki, problem z dostępem do żywności i jej ceną odejdzie w niepamięć.

zasiewanie roślin w trudno dostępnych miejscach

źródło: http://www.geekweek.pl/

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Bianca17Flolo Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bianca17F
Gość
Bianca17F

Najpierw piszesz, że będzie koniec świata, a teraz to. Zdecyduj się.

lolo
Gość
lolo

No jasne… pomijając ten późniejszy artykuł o potencjale nuklearnym to przyszłość rysuje się w świetlanych barwach. Jakby to powiedzieć… albo III World War albo przyszłość. Jednak wiele – o ile nie wszystko – wskazuje, że będzie 2w1 czyli przyszłość z naciskiem na third i będzie ona bardzo krótka.