Tak żyje nasza planeta. Film z orbity okołoziemskiej

Japoński satelita meteorologiczny Himawari-8 znajduje się 35 400 kilometrów nad Ziemią. Okrąża naszą planetę w tym samym tempie, w jakim kręci się Ziemia, co pozwala na przechwytywanie jednego pełnego dnia, od wschodu do zachodu słońca. teraz jeden z naukowców postanowił wykorzystać 24-godzinne obrazy z satelity do utworzenia 12-sekundowego filmu o nazwie Glittering Blue.

Ziemia

Materiał filmowy pokazuje Ziemię w dniu 5 sierpnia 2015 roku i został stworzony przez Charlie’a Loyd’a, jednego z analityków. Koncentrujący się na Japonii jako jego centrum Himawari-8 rejestruje obrazy zachodniego Pacyfiku, Australii i części Azji, ale także Antarktydy i Alaski.

W ciągu zaledwie minuty słońce wschodzi pięć razy na zachodnim horyzoncie, porusza po tropikach i zachodzi na wschodzie.

„Starałem się, aby kolory na filmie wyglądały jakbyśmy patrzyli na Ziemię z własnych oczów, jeśli znaleźlibyśmy się obok Himawari-8″ – powiedział.

Turkus widoczny w tropikach, szczególnie wzdłuż południowej Nowej Gwinei i północnej Australii – pokazuje płytką wodę, gdzie jasny piasek możemy zobaczyć w stosunkowo cienkiej warstwie oceanu. Tymczasem na obszarze Chin na zdjęciu widać zanieczyszczenie powietrza z elektrowni węglowych wraz z naturalnymi błotnistymi wodami dużych rzek. W pobliżu Japonii łatwo widoczne są intensywne drobne zakwity fitoplanktonu. Na zdjęciu zauważymy także tajfun Soudelor w szczycie aktywności, gdy wiatr osiągał 280 km/h.

źródło: krolowa-superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Tak żyje nasza planeta. Film z orbity okołoziemskiej”

 1. że słońce się odbija

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Czy wy widzicie że słońce jest blisko ziemi na tym filmie i odbija swoje światło co oznacza jedno! !!!

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Co oznacza?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.