Takiej ulewy w Moskwie nie było 130 lat

Obfite opady deszczu w Moskwie zalały ulice, domy i samochody. Służby miały pełne ręce roboty. Według meteorologów, była to największa ulewa od 1879 roku.

powodz

W poniedziałek w Moskwie odnotowano rekordową sumę opadów. W północno-wschodniej części miasta wylała rzeka Jauza. Woda zalała ulice, domy, samochody. Służby ewakuowali około 200 mieszkańców uwięzionych w autach, autobusach i budynkach. Nikt nie ucierpiał. Woda na ulicach spowodowała wiele korków i utrudnień dla mieszkańców. Do godziny 16 w poniedziałek służby otrzymały ponad 350 zgłoszeń.

powodz

Największy deszcz od 130 lat

Deszcz padał bez przerwy przez 24 godziny od niedzielnego wieczora. W tym czasie w okolicy stolicy kraju odnotowano nawet 73 l/mkw. deszczu. Jest to wartość bliska miesięcznej normy opadowej. W Moskwie od godziny 18 w niedzielę do 18 w poniedziałek spadło 102 l/mkw. wody, co pobiło wcześniejszy rekord dobowej sumy opadów o 63 l/mkw. To zdecydowanie powyżej średniej miesięcznej sumy opadów dla sierpnia.

Według hydrometeorologicznych służb Rosji była to najgorsza ulewa od ponad 130 lat, dokładnie od 1879 roku. Meteorolodzy ostrzegają, że ulewy będą się pojawiać w Moskwie przez najbliższy tydzień.

powodz

Gwałtownym i obfitym deszczom towarzyszą niskie jak na lato temperatury nieprzekraczające 14 stopni C. Takie trudne warunki atmosferyczne panują nie tylko w stolicy, ale całym regionie środkowej Rosji. Służby meteorologiczne podają, że opady mają ustać we wtorek, a od czwartku prognozowana jest nowa fala upałów.

Źródło: en.apa.az, hosted.ap.org, euronews.com, putniknews.com, tvn meteo Autor: AD/jap
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Takiej ulewy w Moskwie nie było 130 lat”

 1. Pokaż kiedy to w historii było że na dłuższą metę dobro zwyciężyło, zawsze zło góruje , mają oczy a ślepe, mają uszy a głuche

  proszę bardzo :

  https://www.youtube.com/watch?v=xIdDzeX-yT4

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. każdy, albowiem co złe dobro oczyści. Dobro „jest” potężniejsze od zła. Prawda „jest” wyzwolicielem.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.