Teleskop Hubble szuka komety ISON

Teleskop Hubbla szuka komety ISONKometa ISON miała nam pięknie rozbłysnąć na święta. Teleskop Hubble od kilku dni prześwietla niebo w poszukiwaniu komety stulecia. Co znalazł? Teleskop Hubble szukał przez ostatnie dni Komety ISON w miejscu w którym miała się pojawić. Prześwietlał to miejsce i okolice. Najmniejszy obiekt, który teleskop mógłby dostrzec z tej odległości musiał by mieć 160 metrów.

Czy teleskop Hubble zobaczył kometę ISON?

Komety ISON szuka telescop Hubble

Teleskop wykonał kilkanaście zdjęć i je potem analizował ale niestety nie znalazł żadnego obiektu, który mógłby być kometą ISON albo jej pozostałością. Aby się upewnić, że szczątki zniszczonej komety przez słońce nie leciały inną trajektorią lotu teleskop wykonywał w innych miejsca zdjęcia i nakładał je na siebie.

Zdjęcia zostały tak zrobione, że kometa powinna się wyraźnie ukazać na nich a gwiazdy będą rozmyte i przypominać będą smugi.

Teleskop Bubble nie znalazł komety ISON
teleskop Hubble nie znalazł komety ISON
Nikt nie może powiedzieć, że kometa ISON całkowicie zniknęła. Jest ona podzielona na kawałki, których teleskop nie może dostrzec ze względu na niewystarczającą wielkość.
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

6 thoughts on “Teleskop Hubble szuka komety ISON”

 1. TAAK zgadza się ,są zbyt male „drobiny” aby Habbel mogl je zobaczyl gdyż widzi „drobiny powyżej 100m srednicy.Sami naukowcy stwierdzili że średnica tej komety to 4 ,5 moze wiecej kilometrów. A pozostalości po niej mogą mieć srednice w granicach 10m do 100m i mogą lecieć zmienioną trajektorią,Bynajmniej nie taka jak byla poczatkowo wyliczana.Tak że sami G..o wiedzą i czekaja co będzie. Czyli jak nic nie wydaży się do 10stycznia 2014 roku to będzie po „krzyku” i temacie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. chcialem jeszcze dodać że z wcześniejszych zdjęć jednak widać że przyżyla i to w dość dobrym stanie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. A z jeszcze wcześniejszych, że zbliża się do Słońca… No ludzie, na litość boską. Na najnowszych zdjęciach jej nie ma. Nie ma, bo to, co z niej zostało, jest zbyt małe, bu dostrzec to nawet teleskopem Hubblea.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. http://apod.nasa.gov/apod/ap131130.html

    W 1:12 filmu widać, jak gaśnie.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
 3. Jak nic nie spadnie na ziemie do 4 stycznia 2014 to bedzie znaczylo ze jej nie ma.Jednakże mogla znacznie zmienić trajektorje po przejści kolo slonca oraz na wskutek w tym okresie wyżutów masy z slonca która mogla zepchnąc na inną trajektorje szczątki.Pożyjemy zobaczymy.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Te drobiny, które z niej zostały, nie przeszły by przez ziemską atmosferę. Skąd w ogóle info, że lecą w kierunku Ziemi? 🙂

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.