Teleskop Keplera odkrył ponad 100 planet

W Kosmosie istnieje wiele planet. Teleskop Keplera odkrył ich już ponad 100. Są nawet 50 razy większe od Ziemi.  Na niektórych może istnieć życie.

kepler

Kosmiczny Teleskop Keplera porusza się po orbicie wokółsłonecznej od siedmiu lat. Jego celem jest poszukiwanie ziemiopodobnych planet. Zespół naukowców amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA potwierdził, że dzięki teleskopowi odkryto już ponad 100 planet.

kepler

Różne obiekty

Według specjalistów spośród tej puli dwie planety są za gorące, żeby mogło powstać na nich życie, ale są też dwie takie, na których panują warunki dogodne do tego, żeby istniała woda w stanie ciekłym i tym samym życie. Cztery planety prawdopodobnie są typu ziemskiego, czyli mają skalistą powierzchnie.
Olbrzymie planety

Wszystkie z odkrytych planet są od 20 do 50 razy większe od Ziemi i znajdują się w gwiazdozbiorze Wodnika.

kepler

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wojox Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojox
Gość
Wojox

Kepler był masońską wstawką. Po miesiącu pracy przy swoim „mistrzu” Tycho Brahe, ten zszedł z niewyjaśnionych przyczyn. No i prawidłowa interpretacja układu słonecznego poszła w zapomnienie. Kto chce ten znajdzie dowód jak naprwdę wygląda taniec Ziemi, Słońca i Księżyca.
Co do ich osiągnięc, to wszystko są fałszywki z phoptoshopa, jak też ich cały wirtualny kosmos, pełen kłamstw i przekłamań….