Terroryści uciekają do Europy a Irak i Syria świętują zwycięstwo nad Państwem Islamskim

Państwo Islamskie ucieka do Europy

Po trzech latach dominacji Państwa Islamskiego ostatecznie siatka terrorystyczna upadła ogłosiły władze Iraku i Syrii. Wielu terrorystów uciekając przed ostateczną egzekucją trafiło do Europy i Afryki!

W Syrii ISIS kontroluje jeszcze niewielkie obszary. Większość terrorystów uciekło albo poległo w walce. Ci co zostali są to najbardziej radykalni islamiści, którzy będą walczyć aż do śmierci. Wielu terrorystów opuściło kraj lub wmieszało się w lokalną ludność. To samo tyczy się sąsiedniego Iraku. Premier Haider al-Abadi ogłosił zwycięstwo w walce przeciw Państwu Islamskiemu po tym, jak podwładne mu siły zbrojne odzyskały kontrolę nad regionami przygranicznymi.

Panstwo Islamskie

Terroryści Państwa Islamskiego wracają do Europy

Państwo Islamskie przegrywa batalię dzięki zaangażowaniu wielu krajów, ale uciekający z Syrii i Iraku terroryści będą chcieli siać terror także w Europie.

Co najmniej 5,6 tys. zagranicznych terrorystów, którzy ostatnie lata spędzili na dżihadzie w Iraku i w Syrii, wróciło już do krajów pochodzenia – wynika z najnowszego raportu Soufan Group, wpływowej amerykańskiej firmy konsultingowej zajmującej się kwestiami bezpieczeństwa. Według autorów dokumentu, który nosi tytuł „Poza kalifatem. Zagraniczni bojownicy i zagrożenie związane z ich powrotem”, radykałowie wracają, bo samozwańczy kalifat powoli przestaje istnieć

Według nieoficjalnych informacji około 850 Brytyjczyków wyjechało na tereny zajmowane przez Państwo Islamskie. Niemal połowa z nich już wróciła na wyspy, jedna czwarta zginęła podczas walk.

Przez porażkę Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku Europa będzie musiała przygotować się na odwet ISIS co już niejednokrotnie terroryści oświadczali, że jeżeli zostaną zniszczeni to obejmą strategię samotnych wilków doprowadzając do masowych mordów w Europie.

Państwo Islamskie Europa

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o