To już prawdziwa wojna domowa! Ponad 500 rannych w Katalonii. Policja to brutale

katalonia

Sytuacja wewnętrzna Królestwa Hiszpanii robi się coraz bardziej niebezpieczna. Referendum niepodległościowe w Katalonii doprowadziło do prawdziwej wojny. W wyniku starć z policją rany odniosły setki osób.

Dziś w całej Katalonii otworzono lokale wyborcze, w których jej mieszkańcy zadecydują o swojej przyszłości. Idea niepodległości regionu jest bardzo stara, a jej popularność rośnie niezmiennie od lat. Jest tylko jeden problem. Mianowicie rząd w Madrycie referendum uznaje za nielegalne. Z tego powodu do pacyfikacji zbuntowanej prowincji rzucono siły policyjne.

Mundurowi z Policji Narodowej i Gwardii Cywilnej od rana prowadzą brutalne działania na północnym wschodzie państwa. Rany, w tym ciężkie, odniosło już ponad 500 osób i ich liczba wzrasta z godziny na godzinę. Rzecznik autonomicznego rządu w Barcelonie poinformował o sytuacji, lecz zastrzegł, że z racji szacunku dla rodzin ofiar represji nie poda ich danych. Hiszpańskie MSZ poinformowało też, że w starciach rannych zostało 11 funkcjonariuszy.

Rzecznik katalońskich władz, Jordi Turull otwarcie skrytykował działania władz państwa. Twierdzi, że ich motyw jest oczywisty i ma na celu wyrządzenie krzywdy obywatelom. Raul Romeva, członek katalońskiego rządu ds. międzynarodowych zapowiedział, że zgłosi sprawę do instytucji europejskich, zarzucając Madrytowi łamanie praw człowieka.

źródło: pikio.pl

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
&returwitkacy&NEO Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
retur
Gość
retur

Inscenizowane zdjęcia rodem z majdanu.

witkacy
Gość
witkacy

Ciekawy jestem jakby to stało się w Polsce i taka Małopolska, albo Śląsk lub Podlasie chciało się odłączyć pytanie co wtedy?

&
Gość
&

Są kuloodporni, ale jakby ktoś potrafił kombinować, to wystarczy wyjąć magnetron z mikrofalówki i mieć ze sobą akumulator w plecaku. Efekt atomowy :]

&
Gość
&

Policjanci są kuloodporni bo mają te ubrania żeby chroniły przed zwykłymi ludźmi.

&
Gość
&

Policjanci to chyba wzięci prosto z kryminału.

NEO
Gość
NEO

Już się zaczyna globalizacja rządów…