To nie mogą być naturalne chmury. Te zdjęcia satelitarne ujawniają jak się manipuluje pogodą

manipulacja pogodą

Na serwisach żyjących teoriami spiskowymi, donoszącymi o kolejnych przykładach tego, jak naukowcy manipulują pogodą, pojawiły się zdjęcia tajemniczych chmur. Podobno są one tworzone za pomocą specjalnych anten radiowych lub rozpylane przez samoloty. A jaka jest prawda?

W sieci nie brakuje serwisów, które trudnią się w wymyślaniu wciąż to nowych teorii spiskowych. Niewiele jest jednak takich, które je tłumaczą. Okazuje się, że ze zwyczajnego zjawiska atmosferycznego można zrobić diaboliczny eksperyment naukowy, który najczęściej ma na celu ograniczyć liczbę ludności lub zmienić klimat na naszej planecie.

Na zamieszczanych poniższej zdjęciach satelitarnych możecie zobaczyć nietypowe formacje chmurowe. Na pierwszy rzut oka wydają się nam one zupełnie nierzeczywiste, wręcz sztuczne, niczym z Photoshopa. Jednak, gdy przyjrzymy się im z bliska, dostrzeżemy, że ich twórcą jest sama natura.

manipulacja pogodą

Chmury to nic innego, jak skroplona para wodna w postaci miniaturowych kropelek, które łączą się w większe formacje, niczym gwiazdy w galaktykach czy ludzie w dużych miastach. Te krople są na tyle lekkie, że ulegają wpływom prądów powietrznych, za sprawą których chmury wędrują.

Nad oceanami, gdzie nie ma zazwyczaj większych przeszkód, a atmosfera jest stabilna, prądy powietrzne układają się idealnie poziomo. Jednak, gdy trafiają nad wulkaniczne wysepki, których nad Pacyfikiem nie brakuje, zaczynają ulegać deformacjom. Dzieje się tak, gdy chmury kłębiasto-warstwowe o nazwie Stratocumulus, które są najczęstszym gatunkiem chmury na naszej planecie, docierają do wzniesień.

manipulacja pogodą

Taka przeszkoda powoduje powstanie tzw. fali grawitacyjnej. Chmury trafiając nad górę zaczynają się po jej nawietrznej stronie unosić, a następnie ponownie opadać po stronie zawietrznej. Tworzy się fala, która jest kontynuowana nawet na dystansie kolejnych setek albo i tysięcy kilometrów, aż do momentu, gdy częstotliwość fal zmniejsza się.

Można to porównać do rzucenia kamyka do spokojnej wody w jeziorze. Pojawiają się wówczas fale, które rozchodzą się promieniście od miejsca uderzenia kamyka w powierzchnię wody.

manipulacja pogodą

W przypadku ziemskiej atmosfery, gdzie wieją bardzo silne wiatry, fale grawitacyjne rozchodzą się zwykle w jednym kierunku, formując chmury Stratocumulus w coś na kształt strzały. Nazywa się je wówczas chmurami falowymi. Mogą też one na skutek konwekcji tworzyć tzw. uliczki chmur.

Nie tylko wyspy na oceanie są w stanie modyfikować kształt chmur, ale również erupcje wulkaniczne. Są to jednak procesy naturalne, nie mające żadnego związku z geoinżynierią. Następnym razem, gdy usłyszycie podobne teorie spiskowe, zanim zaczniecie w nie wierzyć, najpierw sami przeanalizujcie temat, bo prawda może być zupełnie inna.

manipulacja pogodą

Źródło: TwojaPogoda.pl

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jarek zegarek.karadu Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarek zegarek.
Gość
Jarek zegarek.

Zdobieniem nieba i eksperymentami zmiany i manipulacją pogody zajmowałem się dawniej wykorzystując do tego zegarki mechaniczne ,które są najczęściej używane na ziemi ,np chiński budzik .Nie ma tutaj żadnej tajemnicy ,wycofać czas może każdy wykorzystując nasz w niepełni wykorzystany mózg i wzroku ,gdzie można sobie lekko pomóc np zezując i starając się powstrzymywać wskazówkę sekundnika na tarczy zegara-ja osobiście uwielbiałem czas równikowy, więc wycofywałem tylko 9 i 3 na polu zegara.Wymaga to dużo godzin pracy, nic naraz, czas to pieniądz ,czas goi rany itp.W Polsce eksperymentuje medycyna na tym etapie w nielegalny sposób pracując dla rządu, wykorzystując ludzi tzw suki… Czytaj więcej »

karadu
Gość
karadu

Fajne wytłumaczenie, tylko gdzie w Polsce (bo takie chmury w Polsce też możemy zaobserwować) wulkaniczne wysepki?