Trąba powietrzna na parkingu

To są najczęstsze spotykane widoki na piaszczystych równinach Ameryki Północnej, ale powyższe minitornado utworzyło się na parkingu spokojnej zwykle miejscowości w Wiltshire

Niezwykłe zjawisko pogodowe, znane jako „wir pyłowy” zostało sfilmowane przez matkę dwójki dzieci, 24-letnią Melissa Mundy, gdy przechodziło przez senny Lacock. Kobieta zauważyła tornado, gdy nagle utworzyło się na parkingu, zbierając kurz i żwir obracający się wokół na oczach Pani Mundy, która siedziała w tym czasie w samochodzie z mężem i dwójką swoich dzieci.

trąba powietrzna

„Patrzyłam na coś na moim telefonie, gdy mój mąż powiedział: +Musisz to zobaczyć!+” – powiedziała. „Spojrzałam w górę i zobaczyłam, że zbliża się do nas pył i żwir obracający się dookoła. Musieliśmy przez nią przejechać, na szczęście nie spowodowało żadnych szkód” – dodaje.

„To było naprawdę bardzo dziwne, ponieważ nie towarzyszyły mu opady ani silny wiatr – pogoda była po prostu bardzo spokojna. Czujnik temperatury na zewnątrz samochody pokazywał 11 stopni” – podkreśla 24-latka, która nie ukrywa swojego zachwytu z ujrzenia cudownego zjawiska natury.

Trąby pyłowe powstają, gdy ciepłe powietrze unosi się szybko nad kieszeniami masy chłodnej, co prowadzi do obniżenia ciśnienia, które może obracać i rozciągać w pionie. Zazwyczaj takie zjawiska są krótkotrwałe i nieszkodliwe – zwłaszcza tej wielkości – ale w rzadkich przypadkach mogą stanowić zagrożenie dla ludzi lub mienia.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.