Trąba powietrzna zdemolowała miasto na Ukrainie

Trąba powietrzna UkrainaUkraińcy zmagają się nie tylko ze skutkami wojny, lecz także najbardziej złowieszczymi obliczami przyrody. Nad jednym miast w zachodniej części kraju przetoczyła się trąba powietrzna. Ludzie mówią wprost, że szkody jakie poczyniła, przypominają bombardowanie.

Trąba powietrzna Ukraina

Trąba powietrzna w poniedziałek (22.09) przetoczyła się nad 20-tysięcznym miastem Kostopol w obwodzie rówieńskim na zachodniej Ukrainie. Dla niektórych starszych Polaków jest to rodzinne miasto, ponieważ do końca II Wojny Światowej należało do Polski i wchodziło w skład Wołynia.

Tornado pozrywało dachy z budynków, połamało dziesiątki drzew i spustoszyło ulice. Jak wynika z informacji przekazywanych przez lokalne władze, uszkodzonych jest co najmniej 50 budynków i jeden z wielkopowierzchniowych sklepów. Mieszkańcy mówią lokalnym mediom, że niektóre budynki wyglądają, jak po bombardowaniu.

Trąba powietrzna Ukraina

Zniszczenia żywioł poczynił w różnych dzielnicach miasta. Straty będą bardzo duże. Ze wstępnych szacunków wynika, że mogą sięgać w przeliczeniu setek tysięcy złotych. Na szczęście pomimo zniszczeń żaden mieszkaniec nie ucierpiał, a przecież to jest najważniejsze.

Trąby powietrzne na Ukrainie występują równie często jak w Polsce, a więc do kilku razy w ciągu roku. Zazwyczaj omijają miasta, ale tym razem było inaczej.

źródło: TwojaPogoda.pl

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
wdm Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wdm
Gość
wdm

Może to duchy pomordowanych Polaków, bo całkowitemu zniszczeniu uległ jedynie dopiero co postawiony pomnik UPA?