Trąba powietrzna zdemolowała miasto na Ukrainie

Trąba powietrzna UkrainaUkraińcy zmagają się nie tylko ze skutkami wojny, lecz także najbardziej złowieszczymi obliczami przyrody. Nad jednym miast w zachodniej części kraju przetoczyła się trąba powietrzna. Ludzie mówią wprost, że szkody jakie poczyniła, przypominają bombardowanie.

Trąba powietrzna Ukraina

Trąba powietrzna w poniedziałek (22.09) przetoczyła się nad 20-tysięcznym miastem Kostopol w obwodzie rówieńskim na zachodniej Ukrainie. Dla niektórych starszych Polaków jest to rodzinne miasto, ponieważ do końca II Wojny Światowej należało do Polski i wchodziło w skład Wołynia.

Tornado pozrywało dachy z budynków, połamało dziesiątki drzew i spustoszyło ulice. Jak wynika z informacji przekazywanych przez lokalne władze, uszkodzonych jest co najmniej 50 budynków i jeden z wielkopowierzchniowych sklepów. Mieszkańcy mówią lokalnym mediom, że niektóre budynki wyglądają, jak po bombardowaniu.

Trąba powietrzna Ukraina

Zniszczenia żywioł poczynił w różnych dzielnicach miasta. Straty będą bardzo duże. Ze wstępnych szacunków wynika, że mogą sięgać w przeliczeniu setek tysięcy złotych. Na szczęście pomimo zniszczeń żaden mieszkaniec nie ucierpiał, a przecież to jest najważniejsze.

Trąby powietrzne na Ukrainie występują równie często jak w Polsce, a więc do kilku razy w ciągu roku. Zazwyczaj omijają miasta, ale tym razem było inaczej.

źródło: TwojaPogoda.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Trąba powietrzna zdemolowała miasto na Ukrainie”

  1. Może to duchy pomordowanych Polaków, bo całkowitemu zniszczeniu uległ jedynie dopiero co postawiony pomnik UPA?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.