Front burzowy w zachodnich Niemczech w nocy ze środy na czwartek przyczynił się do śmierci kobiety. Uderzenia piorunów wywołały kilka pożarów, a ulewa sparaliżowała komunikację. Teraz przemieszcza się przez Polskę.

W samej Kolonii strażacy otrzymali 550 wezwań. Ulice i piwnice zostały zalane, ponadto burza spowodowała opóźnienia pociągów i samolotów. Stan ten z przerwami utrzyma się aż do weekendu włącznie, a burze nie oszczędzą praktycznie żadnego miejsca w Niemczech.

Zginęła kobieta

W nocy ze środy na czwartek na 51-letnią mieszkankę Kolonii spadło powalone wiatrem drzewo. Nie odnotowano innych ofiar burzy, chociaż liczba zniszczeń w całym kraju gwałtownie rosła. Uderzenia piorunów wywołały kilka pożarów, a ulewa sparaliżowała komunikację. Bardzo wiele samochodów nieuważnie pozostawionych na ulicach zostało częściowo podtopionych, a poziom wody w jednym z podziemnych garaży osiągnął aż 1,5 metra.

Loty z oraz do lotniska w Kolonii na 90 minut zostały zawieszone z uwagi na warunki atmosferyczne: w sumie opóźniło się 29 lotów, jeden całkowicie odwołano. Zerwane linie wysokiego napięcia oraz powalone drzewa na kilka godzin uniemożliwiły transport pociągiem z Bonn do Koblencji.

Jeden z największych folkowych festiwali muzycznych w Niemczech został opóźniony na przeszło dwie godziny. Przedwcześnie zakończył się również festiwal Hohentwiel.

Na terenach uprawnych Dolnej Saksonii liczne uderzenia piorunów wywołały pożary, które przez całą noc byli zmuszeni gasić strażacy. Nikt nie ucierpiał. Na tę chwilę niemieccy meteorolodzy ostrzegają również przed gwałtownymi burzami w Nadrenii.

To jeszcze nie koniec teraz burze odchodzą nad Polskę a w sobotę pojawią się jeszcze silniejsze.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
morosetteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
morose
Gość
morose

To dopiero początek, wraz ze zbliżaniem się Nibiru do centrum układu słonecznego gwałtowne burze i ulewy wraz z powodziami i podtopieniami ogromnych obszarów znacznie wzrosną

tteis77
Gość
tteis77

„macie przerąbane, ale jeszcze o tym nie wiecie. Ide po was ☠”