Trump: Obrona Czarnogóry grozi wybuchem III wojny światowej

czarnogora

Prezydent USA Donald Trump w wywiadzie dla kanału Fox News zasugerował, że obrona tak małego sojusznika NATO jakim jest Czarnogóra może grozić katastrofą.

Dziennikarz zapytał Trumpa, dlaczego jego syn miałby ruszyć z pomocą np. Czarnogórze. Prezydent USA skomentował, że „również zadaje sobie to pytanie”.

Wyjaśnił, że jeśli doszłoby do ataku na Czarnogórę to wysłanie tam żołnierzy NATO niechybnie doprowadzi do wybuchu trzeciej wojny światowej.

„Czarnogóra to maleńki kraj z bardzo silnymi ludźmi. To bardzo agresywni ludzie, mogą stać się jeszcze bardziej agresywni i wtedy gratulacje, jesteś w III wojnie światowej. Ale tak to właśnie zostało ułożone”.

Podkreślił, że takie są zasady sojuszu i NATO będzie musiało stanąć w obronie Czarnogóry, ale oczywiście wszyscy powinni też płacić.

Warto dodać, że Trump udzielił wywiadu Fox News tuż po powrocie ze szczytu w Brukseli, gdzie wyraził swoje rozczarowanie zachowaniem sojuszników. Domagał się też zwiększenia wydatków na obronę.

Czarnogóra została członkiem NATO w 2017 roku. Liczba jej mieszkańców to 620 tys., dla porównania liczba mieszkańców USA wynosi ponad 320 mln. Jednak zgodnie z artykułem 5 sojusz zobowiązuje swoich członków do przyjścia z pomocą innym państwom sojuszu, jeżeli zostały zaatakowane.

źródło: pl.sputniknews.com

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lokalny Panoramix Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lokalny Panoramix
Gość
lokalny Panoramix

a ta 3 wojenka nie trwa ? Tyle razy pisaliście że wybuchnie a to znaczy że chyba juz wybuchła. Po co pisać że znowu wybuchnie. Powtarzacie sie w temacie armagedonów , końców świata i 3 wojen światowych. NUDA !