Trump swoimi decyzjami o Izraelu doprowadzi do III wojny światowej

Donald Trump wywołał oburzenie, uznając Jerozolimę za stolicę Izraela

Prezydent Donald Trump wywołał oburzenie ogłaszając, że USA uznają teraz Jerozolimę za stolicę Izraela. Czy jego decyzja może mieć katastrofalne skutki dla świata?

Prezydent USA został oskarżony o postawienie świata na krawędzi wojny po tym, jak ogłosił, że Jerozolima zostanie uznana za stolicę Izraela.

Polityka USA została nazwana „deklaracją wojny”. Decyzja ta obiegła już cały świat.

Wielu martwi się, że symboliczny ruch wywoła przemoc w Izraelu i w świecie muzułmańskim. Niektórzy ostrzegają przed możliwością przemocy i rozlewem krwi.

PROTESTY: Palestyńscy demonstranci palą wizerunek Trumpa
PROTESTY: Palestyńscy demonstranci palą wizerunek Trumpa

Co powiedział Donald Trump w swoim przemówieniu?

Prezydent Donald Trump ogłosił w środę, 7 grudnia, że ​​USA uznają teraz Jerozolimę za stolicę Izraela. Stany Zjednoczone są jednym z pierwszych krajów na świecie, które oficjalnie uznają Jerozolimę za stolicę Izraela. Niemal wszystkie kraje jednoczą się, nie uznając Jerozolimy za stolicę tego kraju. Wyjątkiem jest wyspa Pacyfiku Vanuatu i Tajwan.

Jednak Izrael nie uznaje Tajwanu jako kraju.

Trump powiedział, że symboliczne posunięcie było „od dawna oczekiwanym krokiem”, aby przyspieszyć proces pokojowy na Bliskim Wschodzie między Izraelem a Palestyńczykami.

W swoim przemówieniu zatwierdził także przeniesienie ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy, dodając, że USA nadal popierają rozwiązanie konfliktu między Izraelem a Palestyną.

Jak symboliczny ruch mógł doprowadzić do wojny?

Ogłoszenie Trumpa wywołało już protesty w całym regionie i prawdopodobnie spowoduje chaos i przemoc. Doprowadziło to do ogólnoświatowego potępienia.

Przywódca palestyńskiej frakcji Hamas, Ismail Haniya, ostrzegł, że USA mogą wywołać palestyńskie powstanie przeciwko Izraelowi.

Powiedział: „Uważamy, że jest to niewiarygodna gra, która nie będzie miała szczęśliwego zakończenia. Decyzja ta będzie początkiem czasu przerażających przemian w całym regionie. „

Hamas twierdził, że Trump „otworzył bramy piekła”, i wezwał do „wściekłości” na terenie Palestyny ​​w piątek.

CHAOS Ogłoszenie wywołało protesty w Damaszku
CHAOS: Ogłoszenie wywołało protesty w Damaszku

Ogłoszenie wywołało oburzenie także w innych częściach świata

Manuel Hassassian, przedstawiciel Palestyńczyków w Wielkiej Brytanii, powiedział, że ruch Trumpa był jak „deklaracja wojny”.

Powiedział, że zmiany doprowadzą do „pocałunku śmierci” dla wysiłków pokojowych.

Arabia Saudyjska nazwała ten ruch „rażącą prowokacją dla muzułmanów”.

Minister spraw zagranicznych Kataru, Szejk Mohammad bin Abdurrahman Al-Sani, nazwał ten ruch „wyrokiem śmierci dla wszystkich, którzy szukają pokoju”.

Iran powiedział także, że decyzja spowodowała „nową wojnę religijną”. Kraj Bliskiego Wschodu dodał, że USA naruszyły międzynarodowe rezolucje.

 

OSTRZEŻENIE: Przywódca Hamasu Ismail Haniya ostrzegł, że USA mogą wywołać powstanie
OSTRZEŻENIE: Przywódca Hamasu Ismail Haniya ostrzegł, że USA mogą wywołać powstanie

Na czym polega problem z ogłoszeniem Jerozolimy stolicą Izraela?

Jerozolima odgrywa ważną rolę w konflikcie między Izraelem a Palestyną.

Izrael uznał Jerozolimę za niepodzielną stolicę, podczas gdy Palestyna twierdzi, że wschodnia część jest jej stolicą.

Reszta świata powstrzymała się od konfliktu w Jerozolimie, podczas gdy Izrael i Palestyna doszły do ​​porozumienia.

Ruch Trumpa jest postrzegany jako decydujący w kwestii, która miała zostać pozostawiona negocjacjom między zainteresowanymi stronami.

Przeniesienie amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy byłoby postrzegane jako kolejny krok w kierunku suwerenności Izraela, który zagarnął tereny Palestyny.

źródło: www.dailystar.co.uk
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RyszardfrWinford Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Gość
Ryszard

Ameryka jest uczciwa tak jak się uważa nawet napisała ustawę dla Polski 447. A jaką ustawę napisze sobie a jest nim mocny i bezkompromisowy dokument, „Amerykański Holocaust”, jest prawdopodobnie jednym Filmem, jaki ukazuje związek między hitlerowskim holokaustem, który kosztował życie, co najmniej 6 milionów Żydów, a holokaustem w Ameryce, w którym według ostrożnych szacunków zginęło 19 milionów jej rdzennych mieszkańców. A jak by Hitler wygrał wojnę w europie to, co byście go uczcili jak Colomba, który zabił miliony. A Izrael robi to samo z Polską, co Ameryka robiła z rdzennym mieszkańcem Ameryki. Izrael kłamie, oszukuje i idzie po trupach do… Czytaj więcej »

Winford
Gość
Winford

Trump wbrew pozorom jest pachołkiem żydomasonstwa światowego! Oni widzą,że projekt utworzenia NWO sie oddala ze wzgledu na istniejące dyktatury (Kim, Sadat, w Iranie oraz panstwa broniace swojej suwerennosci jak Polska i inn.) dlatego chca wywołać wojnę na swiecie i zaprowadzić swój diabelski „porzadek”. Trump umiejetnie udawała a tak naprawde jest po stronie zydostwa swiatowego!

fr
Gość
fr

Naprawdę, Polska jest suwerenna? Jeszcze trochę i zmieni nazwę na Polin …