Trwa potężna ofensywa: Wostok 2018 – to sygnał Rosji i Chin dla świata

Rosja Wostok 2018

Trwające ćwiczenia wojskowe Wostok 2018 są porównywalne do największych operacji II wojny światowej.

Rosja pokazuje NATO swoją potęgę wojskową, przeprowadzając ćwiczenia wojskowe, w tym Wostok 2018 wspólnie z Chinami – pisze niemiecka gazeta Handelsblatt.

Periodyk podkreśla, że pod względem skali te manewry są porównywalne do największych operacji II wojny światowej. Poza tym cytuje ekspertów, którzy uważają, że tymi zakrojonymi na dużą skalę ćwiczeniami Rosja wysyła światu mocny sygnał, jednocześnie urzeczywistniając lęki Waszyngtonu dotyczące ścisłej współpracy wojskowej Moskwy i Pekinu.

Jak podkreśla Handelsblatt, w tym samym czasie w regionie jest zaplanowane przeprowadzenie IV Wschodniego Forum Ekonomicznego, które również świadczy o doskonałych relacjach Moskwy i Pekinu w sferze gospodarczej. Według gazety tym sposobem Rosja po raz kolejny pokazuje światu, że nie jest odizolowana i ma sojusznika będącego jednym z najpotężniejszych mocarstw świata.

Ćwiczenia strategiczne Wostok 2018 odbywają się na Syberii i Dalekim Wschodzie. Są to to największe ćwiczenia od 1981 roku, biorą w nich udział także siły zbrojne Chin i Mongolii.

Manewry Rosji i Chin może być także ukrytym ostrzeżeniem:

źródło: pl.sputniknews.com

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o