Trwa silna burza magnetyczna w ziemskiej magnetosferze

Burza, której jesteśmy świadkami może mieć odzwierciedlenie w naszym zdrowiu lub mogą wystąpić problemy z komunikacją. W USA zarejestrowano piękne zorze polarne.

W sobotę 29 czerwca zaczęła się burza magnetyczna spowodowana poprzez wyrzut koronalny CME, który był częściowo skierowany w stronę Ziemi.

Flary są wynikiem koronalnych wyrzutów masy,  słońce wypluwa ogromne ilości energii w postaci plazmy. Pierwszy wyrzut masy słonecznej uderzył w ziemię z prędkością ponad 1300 kilometrów na sekundę, podczas gdy drugi jest troszkę wolniejszy i podróżuje z prędkością 1200 km na sekundę. Sztorm może generować zorze polarne, kolorowe światła, które pojawiają się na niebie.

Plazma, która uderzyła w ziemię może powodować zakłócenia geomagnetyczne. Niektórzy ludzie reagują na burzę magnetyczne i mogą odczuwać ból stawów, ból serca, ból głowy, bezsenność. W tych dniach należy unikać wysiłku fizycznego.

Przypomnijmy, iż ostatni potężny wyrzut masy słońca na którego drodze znalazła się ziemia miał miejsce w połowie kwietnia.

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o