Trzecia wojna światowa: fakty i prognozy

III wojna światowa 2018 rok

Ludzie na tyle są przekonali, że katastrofa jest nieuchronna, że prawie nie zastanawiają się, czy w ogóle nastąpi. O wiele aktualniej brzmi pytanie: na kiedy jest wyznaczona dokładna data wybuchu III wojny światowej.

iii wojna światowa

Jak to może wyglądać?

Nie jest tajemnicą, że główne zagrożenie na świecie ludzie wiążą z obawami przed konfliktem między Rosją i USA.

Strumień informacyjny skutecznie utrzymuje odpowiedni stopień masowej histerii, podczas gdy wojna rozpętana przez potężne mocarstwo (czyli USA) już od dawna się toczy.

Wydarzenia na Ukrainie, w Iraku i Syrii mówią nie o spontanicznych, lecz o dokładnie przemyślanych działaniach, nad którymi pracowało kilkuset analityków z tak bogatym doświadczeniem strategicznym, którego żaden z tych krajów po prostu nie ma.

Przecież chodzi nie o przypadkowe starcia przypominające osiedlowe bitwy – mówimy o wojnie wciągającej masy.

trzecia wojna światowa

Z różnych punktów widzenia – jak to będzie?

Posłuchajmy, co sądzi o wydarzeniach – strach powiedzieć, że nadchodzących – emerytowany generał-pułkownik Anatolij Łopata, były szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy i zastępca ministra obrony Ukrainy:

Najpierw podkreślmy jednak, że uwaga byłego ministra obrony dotycząca miejsca przyszłego pola walki jest identyczna z opinią brytyjskiego pułkownika lotnictwa Jena Shieldsa.

III wojna swiatowa

Na pytanie dziennikarzy, czym w gruncie rzeczy jest III wojna światowa i kiedy wybuchnie, Anatolij Łopata spokojnie wyjaśnił, że wojna już idzie pełną parą i państwem agresorem nazwał oczywiście Rosję.

Przy czym jest nim nawet dla USA – chociażby dlatego, że popiera rząd Asada w Syrii. Jednocześnie generał-pułkownik uznaje, że USA muszą liczyć się z Rosją i to się nie zmieni ze względu na jej ogromny potencjał gospodarczy i wojskowy.

Zdaniem specjalisty tym sposobem data wybuchu III wojny światowej należy do przeszłości, natomiast jej rozwój do skali epickich bitew – do przyszłości, której trzeba jeszcze dożyć.

Anatolij Łopata nazwał nawet zagadkową liczbę 50. Według niego właśnie za tyle lat w przestworzach kosmosu dojdzie do starcia wrogich mocarstw.

III wojna swiatowa

Prognozy analityków

Joachim Hagopian, znany analityk wojskowy, jeszcze w 2015 roku ostrzegał, że werbowanie „przyjaciół” przez USA i Rosję nie jest przypadkowe.

Chiny i Indie w każdym razie podążą za Rosją, a państwom UE nie pozostanie nic innego jak tylko zaakceptować politykę USA.

Korei Hagopian wróży neutralność wojskową wobec obu mocarstw, lecz dość burzliwą wojnę domową z prawdopodobną aktywacją broni jądrowej.

Można przypuścić, że dzień, w którym zostanie użyta ta potężna broń, jest właśnie datą wybuchu III wojny światowej.

III wojna swiatowa

Aleksander Richard Schiffer, były szef NATO, w swojej książce „2017: Wojna z Rosją” przepowiedział porażkę USA w świetle krachu finansowego, po którym nastąpi rozpad amerykańskiej armii.

III wojna swiatowa

Władimir Żyrinowski z właściwą mu prostolinijnością mówi o tym, o czym większość delikatnie milczy.
Uważa, że USA nie rozpoczną żadnych otwartych działań, dopóki wszystkie zaangażowane w konflikt kraje ostatecznie się nie pokłócą i wycieńczone nie złożą broni, a konkretnie tego, co po niej zostanie.

Wówczas USA wielkodusznie zbiorą zdruzgotanych rywali i ogłoszą siebie jedynym zwycięzcą.

iergiej Głazjew, doradca prezydenta Rosji, proponuje stworzenie koalicji, która zasadniczo nie popiera polityki wojskowej wobec Rosji.

Według niego oficjalnie gotowych do opowiedzenia się przeciwko konfrontacji zbrojnej z Rosją będzie tyle, że USA po prostu będą zmuszone do pohamowania swoich apetytów.

Proroctwa Wangi

Najsłynniejsza bułgarska jasnowidząca Wanga nie chciała lub też nie mogła przepowiedzieć daty początku III wojny światowej.

Nie chcąc straszyć konkretami, powiedziała tylko, że przyczynę wojny widzi w waśniach religijnych na całym świecie.

Patrząc na obecne wydarzenia, można przypuścić, że nienazwana w końcu przez Wangę data wybuchu III wojny światowej przypada na okres ataków terrorystycznych ugrupowania ISIS zamaskowanych pod płaszczykiem odwetu za zniewagę uczuć religijnych.

ź
ródło: pl.sputniknews.com

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Ktos tamNIE BEDZIE ZADNEGO KONCAttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
NIE BEDZIE ZADNEGO KONCA
Gość
NIE BEDZIE ZADNEGO KONCA

Zadnego konca nie bedzie.I jak juz wspomnialem.Durna ludzkosc sama sobie armagedon zrobi. Jesli juz go nie robi.Ale po co ja to debilom mowie? Adminie pizdowaty.Nie radze mnie blokowac.Ile razy ci kurwo mam przypominac ze mamy XXI wiek a nie sredniowiecze.Prawda boli,to sie kurwo czyjas wypowiedz dyskredytuje,bezmozga tępa cipo.Tak postepuje czlowiek myslacy?Tylko bezmogie tępe scierwa banuja wypowiedzi.Pozdrowcie swojego szefa Trumpa,Putina,Watykanska /Polska Mafie w koloratce.Zadnego Nowego porzadku Swiatowego nie bedzie.Jestescie pizdami,by ten plan wcielic w zycie.A jak macie jaja to zacznijcie tu i teraz.Ale wy nie macie jaj wiec tego nie zrobicie. Chuj Wam W Ucho I Mozg WordPress,bo w dupe by… Czytaj więcej »

Ktos tam
Gość
Ktos tam

Czytając Twoje słownictwo, aż słabo mi się robi 🙂 To właśnie przez takich „agresorow slownych” mamy to, co mamy. Ludzie to zwierzęta. Zawsze tak było i juz chyba nic sie nie zmieni. Chcesz zmieniac świat – zacznij od siebie 🙂 Bo Twoj bezpodstawny atak słowny, jest wcale nielepszy od wladz ktore nami rzadza. A słownictwo w ogole nie udowadnia ze jestes czlowiekiem myslacym 🙂

ttteis77
Gość
ttteis77

„kiedy?. nie obchodzi mnie to. mogą nawet teraz. Niestety jest już za późno. Zaś, inny czas jest odmierzany. Czy ktoś chce czy nie, dojdzie do końca. jest to po za jurysdykcją człowieka”