„Trzecia wojna światowa może wybuchnąć przypadkowo. Zginiemy wszyscy”

1
10
III wojna swiatowa

Rosyjski dziennikarz Władimir Pozner opowiedział o niebezpieczeństwie przypadkowego wybuchu trzeciej wojny światowej.

Niebezpieczeństwo szeroko zakrojonego konfliktu zbrojnego bierze się z ogromnego stopnia nieufności między liderami wiodących państw świata.

Na spotkaniu z mieszkańcami Mińska Pozner zauważył, że stolica Białorusi stała się miejscem międzynarodowych spotkań.

„Niedawna odbyło się tu jedno spotkanie („Miński dialog”), na którym przedstawiciele rożnych krajów, zarówno ze Wschodu, jak i z Zachodu mówili o niebezpieczeństwie wybuchu wojny… trzeciej wojny światowej. I oczywiście mieli rację, takie ryzyko istnieje” — opowiedział Władimir Pozner.

Według słów rosyjskiego dziennikarza każda trzeźwo myśląca osoba rozumie, że z takiej wojny (z użyciem broni jądrowej) nikt nie wyjdzie zwycięsko.

Zginiemy wszyscy. Choć trudno w to uwierzyć, tak będzie. Jeśli ktoś chce takiej wojny — jest szaleńcem! Nikt takiej wojny nie chce. Ale nieszczęścia polega na tym, że poziom nieufności pomiędzy liderami wiodących państw świata jest ogromny. Jestem całkowicie pewny, że Putin nie ufa Trumpowi, a Trump Putinowi. W takiej sytuacji istnieje duże niebezpieczeństwo przypadkowego wybuchu wojny — powiedział dziennikarz.

Wcześniej Pozner mówił, że kraje bałtyckie boją się Rosji, uważając ją za potencjalnego agresora po historii z Krymem i Ukrainą.

 

źródło: pl.sputniknews.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.