Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…III wojna swiatowa
III wojna światowa Rosja Syria USA Wojna

„Trzecia wojna światowa może wybuchnąć przypadkowo. Zginiemy wszyscy”

Rosyjski dziennikarz Władimir Pozner opowiedział o niebezpieczeństwie przypadkowego wybuchu trzeciej wojny światowej.

Niebezpieczeństwo szeroko zakrojonego konfliktu zbrojnego bierze się z ogromnego stopnia nieufności między liderami wiodących państw świata.

Na spotkaniu z mieszkańcami Mińska Pozner zauważył, że stolica Białorusi stała się miejscem międzynarodowych spotkań.

„Niedawna odbyło się tu jedno spotkanie („Miński dialog”), na którym przedstawiciele rożnych krajów, zarówno ze Wschodu, jak i z Zachodu mówili o niebezpieczeństwie wybuchu wojny… trzeciej wojny światowej. I oczywiście mieli rację, takie ryzyko istnieje” — opowiedział Władimir Pozner.

Według słów rosyjskiego dziennikarza każda trzeźwo myśląca osoba rozumie, że z takiej wojny (z użyciem broni jądrowej) nikt nie wyjdzie zwycięsko.

Zginiemy wszyscy. Choć trudno w to uwierzyć, tak będzie. Jeśli ktoś chce takiej wojny — jest szaleńcem! Nikt takiej wojny nie chce. Ale nieszczęścia polega na tym, że poziom nieufności pomiędzy liderami wiodących państw świata jest ogromny. Jestem całkowicie pewny, że Putin nie ufa Trumpowi, a Trump Putinowi. W takiej sytuacji istnieje duże niebezpieczeństwo przypadkowego wybuchu wojny — powiedział dziennikarz.

Wcześniej Pozner mówił, że kraje bałtyckie boją się Rosji, uważając ją za potencjalnego agresora po historii z Krymem i Ukrainą.

 

źródło: pl.sputniknews.com

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Obiektywny Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obiektywny
Gość
Obiektywny

🙂 a ja wam mówię że 3 wojna to bajka by straszyć ludzi