Trzecia wojna światowa rozegra się pod ziemią

3 wojna swiatowa usa

Amerykańskie siły lądowe zostaną przeszkolone w prowadzeniu działań zbrojnych pod ziemią. Na nowy program planuje się wydzielić 572 miliony dolarów. Szkolenie przejdzie 26 brygad z 31 posiadanych jednostek bojowych.

Amerykańskie dowództwo uważa, że III wojna światowa będzie toczyć się w metropoliach i żołnierze muszą orientować się w komunikacji podziemnej. Potrzebują nowego sprzętu oraz umiejętności, aby walczyć w całkowitej ciemności i stęchłym powietrzu tuneli, pisze Military.com.

Jak podkreślono, pod Moskwą i innymi starymi rosyjskimi miastami znajdują się rozbudowane sieci komunikacji podziemnej. Tunele aktywnie wykorzystują też grupy terrorystyczne w Iraku i Syrii.

Eksperci zwracają uwagę, że prowadzenie działań zbrojnych pod ziemią przypomina szturm budynków, ale jest masa różnic, np. całkowita ciemność i brak dopływu tlenu.

W sześciu amerykańskich bazach wojskowych już pojawiły się symulatory, imitujące podziemne korytarze. Jednak tylko jeden — w Kalifornii — jest na tyle duży, aby mogły się na nim szkolić duże jednostki. Już niedługo brygady zostaną wyposażone w dodatkowy sprzęt do prowadzenie „wojny podziemnej”.

źródło: pl.sputniknews.com

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Obiektywny Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obiektywny
Gość
Obiektywny

A ciemność i pająki przypadkowo nie wystraszą tych dzielnych żołnierzy ?