3 wojna swiatowa usa

Amerykańskie siły lądowe zostaną przeszkolone w prowadzeniu działań zbrojnych pod ziemią. Na nowy program planuje się wydzielić 572 miliony dolarów. Szkolenie przejdzie 26 brygad z 31 posiadanych jednostek bojowych.

Amerykańskie dowództwo uważa, że III wojna światowa będzie toczyć się w metropoliach i żołnierze muszą orientować się w komunikacji podziemnej. Potrzebują nowego sprzętu oraz umiejętności, aby walczyć w całkowitej ciemności i stęchłym powietrzu tuneli, pisze Military.com.

Jak podkreślono, pod Moskwą i innymi starymi rosyjskimi miastami znajdują się rozbudowane sieci komunikacji podziemnej. Tunele aktywnie wykorzystują też grupy terrorystyczne w Iraku i Syrii.

Eksperci zwracają uwagę, że prowadzenie działań zbrojnych pod ziemią przypomina szturm budynków, ale jest masa różnic, np. całkowita ciemność i brak dopływu tlenu.

W sześciu amerykańskich bazach wojskowych już pojawiły się symulatory, imitujące podziemne korytarze. Jednak tylko jeden — w Kalifornii — jest na tyle duży, aby mogły się na nim szkolić duże jednostki. Już niedługo brygady zostaną wyposażone w dodatkowy sprzęt do prowadzenie „wojny podziemnej”.

źródło: pl.sputniknews.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here