Trzecia wojna światowa zacznie się od podziału Afryki. Inwazja już trwa?

III wojna swiatowa Afryka

Nie jest tajemnicą, że Afryka zawsze przyciągała do siebie największe mocarstwa światowe. Rzecz w tym, że kontynent afrykański pozostaje jednym z najbiedniejszych i najmniej rozwiniętych lądów na planecie. Jednocześnie zasoby naturalne Afryki są po prostu kolosalne.

Zdaniem różnych ekspertów to właśnie Afryka może stać się miejscem, w którym wybuchnie trzecia wojna światowa. O jego bogactwa walczą w dzisiejszym świecie Unia Europejska, Chiny, Indie, Japonia i Stany Zjednoczone. Mowa o największych i najbardziej wpływowych graczach planety.

Dzisiaj stabilizacja ustaliła się w taki sposób, że trzecia wojna światowa zacznie się od walki USA i Chin o kontynent afrykański. Hasło Waszyngtonu dosłownie brzmi tak: „Afryka ma możliwość obopólnie korzystnego rozwoju gospodarczego, które otwiera więcej możliwości dla współpracy międzynarodowej”. Taka pozycja jasno mówi o amerykańskich planach związanych z Afryką — planach, które ma też reszta świata. Nieoficjalna trzecia wojna światowa już się zaczęła i zdaniem ekspertów konfrontacja może przerodzić się w wojnę o szerokim zasięgu już teraz.

Taka sytuacja polityczna na kontynencie stanie się zdaniem ekspertów przyczyną wybuchu trzeciej wojny światowej. Najprawdopodobniej państwa stworzą koalicję i opozycję, bo inwazja już się zaczęła. Rosja może wybrać sobie za sojusznika Chiny i Indie, a USA — Unię Europejską i Japonię. Gdy sytuacja sięgnie zenitu po inwazji na jakiś kraju, zacznie się wojna obronna, tak jak to się stało w Syrii. To znowuż spowoduje wybuch trzeciej wojny światowej — przekonują politolodzy.

źródło: pl.sputniknews.com

14
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
BRAUN_STROWMAN_TMKopećgagkhululekaPaweł Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BRAUN_STROWMAN_TM
Gość
BRAUN_STROWMAN_TM

Zadnej wojny nie bedzie.Chyba,ze imbecyl glowonogi pokroju Trumpa,Putina Rocketmana,i przyzwolenie scierwa spolecznego na totalna destrukcje

khululeka
Gość
khululeka

a tak poza tym to jak by technika etc nie ruszyła zawsze będą chyba wojny etc bo chyba właśnie w tym wymiarze/ tym tu i teraz o to chodzi , musi się dziać żeby każdy Janusz i Grażyna przechodzili testy ( duchowość religie te sprawy takie rzeczy …;) )

Winford
Gość

Nie macie co robic to zmyslacie! nie bedzie żadnej wojny!

iiiiiiii
Gość
iiiiiiii

przed tymi dwoma tez pewnie ktoś tak myślał …

Kopeć
Gość
Kopeć

iiiiiiii – popieram

qvwvp
Gość
qvwvp

UUUUUUUUUUUUUUUUUUU……….ale mu dojebał………………

Pytający
Gość
Pytający

Na którym kanale TV można już oglądać podział Afryki ?

Kopeć
Gość
Kopeć

Syryjskim, Irackim, Libijskim, Afganistańskim, Palestyńskim i pewnie jeszcze pare by sie znalazło…

Grzesznik
Gość
Grzesznik

Afganistańskim?Ale beka!

Paweł
Gość
Paweł

Po pierwsze Afgańskim, po drugie Afganistan leży w Azji, a nie Afryce.

Kopeć
Gość
Kopeć

Powinienem dopisać że to tyczy sie nie tylko Afryki ale myślałem, że to jest oczywiste, bo w każdym z tych krajów które wymieniłem konflikt sie toczył lub toczy sie nadal. Natomiast jeśli chodzi o „Afganistańskim” fakt, popełniłem błąd, mea culpa… Wystarczy?

Kopeć
Gość
Kopeć

Nie będe nawet wspominał, że Afryka i szeroko pojęty bliski wschód, to taka beczka prochu że szkoda gadać… sam region jest tak bogaty, że gdyby mocarstwa pokroju Rosji, UE, Chin, i USA nie wpieprzali swoich brudnych paluchów w te regiony, to spokojnie mógłby sie sam rozwijać bez żadnej „pomocy” i mogliby być samowystarczalni. Tylko że wiadomo, bogaty region = trzeba sie w%#@ drzwami, a jak sie nie da to trzeba okno wypi#%#@@#. Od bogacenia ludziom sie popie*#$%&* we łbach, bo wiecznie im mało. A jeden drugiemu nie odpuści, bo to w końcu bogaty region (witamy w chorej mentalności ludzkiej). Z… Czytaj więcej »

gag
Gość
gag

Zapomniałeś dodać, że 2/3 Afryki ma mentalność roszczeniowa. Bialy musi pomóc bo biały miał kolonie. Murzyni wola ściągać np. masło z chin zamiast je produkować u siebie. tak jest z wieloma innymi rzeczami. Sami wybierają sobie na prezydenta np. analfabetę, a potem płacz że w kraju jest źle. To nie inne państwa ich okradają tylko własne rządy. Ktoś spółki wydobywcze musiał wpuścić i dać im licencje (nie liczę amerykańskiej demokracji przywożonej czołgami).

Kopeć
Gość
Kopeć

Zgodze sie ale częściowo… sam sobie odpowiedziałeś dlaczego te 2/3 Afryki ma mentalność roszczeniową i z jednej strony wcale im sie nie dziwie. Zauważ, że Europa i Ameryka widząc słabość tego kontynentu wykorzystywały ludy Afryki jako niewolników w dawnych czasach, ale nie tylko. Nie mówiąc już o rządzących, którzy w sporej większości w mojej opinii byli i są tylko marionetkami tych mocarstw, i nie interesuje ich życie zwykłych ludzi. Edukacja, służba zdrowia, etc… Wszystko zrobione z dykty aby było, a takie wydobycie ropy naftowej jest oczkiem w głowie „rządzących” będąc głównie nastawione na obcy kapitał aniżeli własny bo na tym… Czytaj więcej »