24 Sie, 2017

Trzecia wojna światowa już trwa czy dopiero się zacznie?

W dwudziestym wieku doszło do wielkich konfliktów w tym do dwóch strasznych wojen światowych pochłaniających miliony ofiar. Dwudziesty pierwszy wiek nie zaczął się dobrze. Wielka wojna z Islamem, Rosyjska agresja na Ukrainę, zapędy wielkich mocarstw  by opanować tereny bogate w surowce. Wszystko to reasumując nasz świat zbliża się do kolejnego globalnego konfliktu. A może trzecia wojna światowa już trwa?

3 wojna swiatowa

Żyjemy w czasach, w których ludzkie życie traktuje się zz pogardą na tak wielką skalę jak nigdy wcześniej. Nigdy nie ingerowano tak bardzo w najmniejsze aspekty naszej egzystencji. Wydawać się mogło, że po zakończeniu drugiej wojny światowej ludzie zrozumieli swoje błędy a historia stała się dla nas nauczką na całe życie. Niestety, to przekonanie szybko zostało zapomniane bądź jest ignorowane przez elity żądne pieniędzy, strategicznych terenów bądź kierujących się innymi powodami. Tak więc marzenia przeciętnych ludzi o dobrobycie, ładzie i spokoju zderzyły się z politycznymi interesami.

3 wojna swiatowa

Zimna wojna

Po zakończeniu drugiej wojny światowej wybuchł nowy konflikt zwany „zimną wojną”. Był to wyścig zbrojeń i konkurowanie w tworzeniu najnowszej technologii by zabezpieczyć się przed kolejnym wielkim konfliktem i odstraszyć wroga swoim potencjałem wojskowym. Nawet spokojna Europa ma za sobą wojny. Choćby konflikt na terenie byłej Jugosławii, starcie w Gruzji czy  wojna na Ukrainie, która toczy się po dziś dzień. Mogło by się wydawać, że w obecnej chwili świat stoi nad przepaścią, przede wszystkim świat znowu się podzielił a wybuch trzeciej wojny światowej wisi w powietrzu.

Państwo Islamskie

Wyznawcy islamu, w najbardziej radykalnej odmianie, dość wyraźnie opowiedzieli się przeciwko wszystkim innym religiom. Nie jest spokojnie w żadnym zakątku świata. Równie niebezpiecznie jest w Afryce, Azji, czy rodzimej Europie. Niektórzy specjaliście dość wyraźnie mówią nawet nie o rychłym wybuchu trzeciej wojny światowej, ale o tym, że tak naprawdę to ona już trwa.

3 wojna swiatowa

Dodatkowo w sytuację w Syrii i Iraku mieszają się mocarstwa takie jak USA i Rosja atakując odrębne dla siebie cele. Każde z tych państw chce ugrać jak najwięcej dla siebie. Walki w Syrii prowadzą też państwa z Europy ale ich ingerencja w konflikcie jest znikoma w porównaniu z USA i Rosją.

3 wojna swiatowa

Wojna w Europie

Ukraina i Rosja po raz kolejny stoją na progu otwartej wojny. Od środy pod adresem Kijowa padają oskarżenia Moskwy, według której Ukraina planowała przeprowadzenie ataku terrorystycznego na zaanektowanym przez Rosjan w 2014 roku Krymie i stosuje praktykę terroru w celu zdestabilizowania tych terenów.Wydaje się, że Rosja wyolbrzymiła wagę incydentu, by mieć pretekst do dalszych gróźb i działań militarnych.

Sytuacja na Ukrainie jest największym od 1945 roku zagrożeniem dla pokoju w Europie. Dopóki będą trwały prowokacje Putina, zachodni przywódcy muszą być gotowi, by zachować jedność i nie pozostawić żadnej wątpliwości, iż kolejne akty agresji przeciwko (ukraińskiemu) sąsiadowi nie są w Putina interesie.

Spór o wyspy

USA wysłały niszczyciel rakietowy USS „Lassen” w pobliże sztucznej wyspy, wybudowanej przez Chiny na spornym obszarze Morza Południowochińskiego. Była to pierwsza z zapowiadanych przez USA akcji, kwestionujących rozciąganie suwerenności Chin na sztuczne wyspy usypane przez Chińczyków nad rafami Subi i Mischief w archipelagu Spratly i otaczające je 12-milowe strefy morskie.

Spratly, położony na północ archipelag Wysp Paracelskich, to zbieranina małych wysepek, raf, atoli, o które rywalizują także Tajwan, Wietnam, Filipiny, Brunei, Malezji

W sporze o akwen uczestniczą Wietnam, Filipiny, z poparciem USA i ostatnio Japonii. Jaki może być finał tego sporu?

3 wojna swiatowa

Jak widać, żyjemy w czasach, w których liczy się tylko pieniądz, zagrabiony teren i przywłaszczone dobra materialne. Wiele państw zaczyna toczyć konflikty dla swoich interesów co przybliża nas gwałtownie do konfliktu, w który zostaną wciągnięte inne państwa lub będziemy go nazywać trzecią wojną światową.

A może jesteśmy świadkami początków trzeciej wojny światowej ??

3 wojna swiatowa

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Trzecia wojna światowa już trwa czy dopiero się zacznie?”

  1. 3 wojna światowa się zbliża. Odpukać bo nie chciałbym tego. Powód nr 1-przeludnienie. Powód nr 2 walki na tle religijnym. Po wojnie zakładam w niedalekiej przyszłości armagedon.Sama natura zrobi resztę.A modlitwy nic nie pomogą.Ludzie będą przeklinać innych-tych,co pozostawili im tą zatrutą spuściznę-ziemię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.