Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 nawiedziło Chile

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło w piątek obszar środkowego Chile, potrząsając budynkami w stolicy, ale według władz ma raportów o zniszczeniach, obrażeniach lub uszkodzeniach infrastruktury – informuje Reuters.

Chilijskie biuro ds. sytuacji nadzwyczajnych ONEMI określił zdarzenie jako „wstrząs o dużej intensywności” i sprawdza, czy w jego wyniku doszło do jakichkolwiek szkód.

Amerykański Serwis Geologiczny (USGS) donosi, że epicentrum trzęsienia było oddalone 72 kilometry na północny wschód od Talca i około 192 km na południe od Santiago, na głębokości 87 kilometrów. Chilijska marynarka wojenna w specjalnie opublikowanym oświadczeniu podała, że wstrząs nie był w stanie wygenerować tsunami u wybrzeży.

Większość kopalni miedzi w Chile, kraju będącym największym na świecie eksporterem miedzi, znajduje się w północnej części, daleko od epicentrum. Jedynym wyjątkiem jest kopalnia miedzi Codelco El Teniente, która znajduje się około 90 km na południe od Santiago. Rzecznika Codelco [COBRE.UL] powiedziała, że operacje w kopalni nie zostały naruszone.

Położone wzdłuż Pacyficznego Pierścienia Ognia Chile biegnie wzdłuż strefy sejsmicznej, gdzie płyty tektoniczne zderzają się ze sobą. Jest to jeden z najbardziej narażonych na trzęsienia ziemi krajów na świecie; w 1960 roku Chile nawiedziło trzęsienie o magnitudzie 9,5 w skali Richtera, będący najsilniejszym w historii.

Największe trzęsienie, jakie trafiło w Chile w ostatnich latach miało wielkość 8,8 i nawiedziło region południowo-środkowy w 2010 roku, wywołując tsunami, które zabiło ponad 500 osób.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.