Trzęsienie ziemi na Sumatrze o sile 6.5 było odczówalne w promieniu 500km

Na wybrzeżu Sumatry, indonezyjskiej wyspy w Archipelagu Malajskim, pojawiły się wstrząsy. Jest ofiara śmiertelna i ranni.

Amerykańska agencja naukowo-badawcza USGS (United States Geological Survey) podała, że trzęsienie nastąpiło o godz. 22.56 czasu UTC (00.56 czasu polskiego).
trzesienie ziemi

Głęboki wstrząs

Epicentrum znajdowało się na głębokości 50.8 km, w odległości około 91 km na zachód od liczącego niespełna 200 tys. mieszkańców miasta Sungaipenuh (prowincja Jambi).

Drżenia, jakie odnotowano na wybrzeżu Sumatry, były odczuwalne aż w oddalonym o 531 km Singapurze.

Zginęła staruszka

Jak podały lokalne władze, w wyniku trzęsienia ziemi śmierć poniosła 80-letnia kobieta. 14 innych osób z obrażeniami trafiło do szpitala. Uszkodzonych jest też kilkanaście budynków, a obecnie trwa szacowanie strat.

Nie wywoła tsunami

Trzęsienie, choć silne, nie wywołało zagrożenia tsunami. Wciąż żywe jest bowiem wspomnienie ściany wody, jaka 26 grudnia 2004 roku uderzyła w wybrzeże Indonezji, Sri Lanki, Indii, Tajlandii i 10 innych krajów. Zginęło wówczas około 230 tys. osób.

Tsunami wywołało trzęsienie o sile 9.3 w skali Richtera (skali logarytmicznej określającej wielkość na podstawie amplitudy drgań wstrząsów sejsmicznych – przyp. red.).

Sumatra

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Trzęsienie ziemi na Sumatrze o sile 6.5 było odczówalne w promieniu 500km”

  1. Odczuwalne.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.