Trzęsienie ziemi w Grecji 6.4 w skali Richtera. Mnóstwo wstrząsów wtórnych

trzęsienie ziemi GrecjaW sobotę o godzinie 11.35 sejsmografy wykryły bardzo silne wstrząsy na południowo-zachodnim wybrzeżu Grecji. Epicentrum trzęsienia ziemi o sile 6.4 w skali Richtera znajdowało się zaledwie 77 km od Aleksandropolis. Nie ma doniesień o rannych i zniszczeniach.

Sejsmografy należące do amerykańskiej Narodowej Służby Geologicznej (United States Geological Survey, w skrócie USGS) zarejestrowały trzęsienie o sile 6.4 w skali Richtera.

trzęsienie ziemi Grecja

Wstrząsy były odczuwalne też w Stambule

Trzęsienie odczuwalne było najsilniej na wyspach Limnos i Samotraka oraz w Salonikach. Słabe wstrząsy były odczuwalne przez około 10 sekund w sąsiedniej Turcji – w Stambule.

– Epicentrum znajduje się około 77 kilometrów na południowy wschód od miasta Aleksandropolis – poinformowała USGS. Wstępnie szacowano, ze wstrząsy pochodziły z głębokości 91 km. O godzinie 11.49 sprecyzowano, że znajdowały się 10 km pod ziemią.

trzęsienie ziemi w Grecji 6.4 w skali richtera

Trzęsienia ziemi często nawiedzają Grecję; na początku br. dwukrotnie w odstępie tygodnia ucierpiała w wyniku wstrząsów wyspa Kefalinia na Morzu Jońskim, na zachodzie kraju.

Źródło: ENEX Autor: mb//tka
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o