Trzęsienie ziemi w Małopolsce

Szyby zaczęły dzwonić. Dom się ruszał. Po około dwóch minutach był drugi wstrząs, ale lżejszy. Podłoga się ruszała – opowiadał pan Dariusz. Trzęsło kilka sekund. Co jakiś czas nas odwiedzają nas takie wstrząsy – dodaje Pan Marek.

trzesienie ziemi Polska

Było kilka zgłoszeń. Na tym etapie sytuacja się ustabilizowała – usłyszeliśmy w małopolskim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Miejmy nadzieję że nie dojdzie do kolejnych. Tym bardziej, że nie mamy potwierdzenia z żadnej ze stacji sejsmicznych na chwilę obecną. Wstrząsy były niewielkie w stosunku do tego, co było ostatnio. Zgłoszenia mieszkańców trzeba potraktować poważnie, ale nie mamy potwierdzenia co do siły i konkretnego miejsca zdarzenia – informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Kilka dni temu w Jaworznie, Chełmie Śląskim, Imielinie, i Chrzanowie odczuwalne były wstrząsy pochodzące z kopalni „Ziemowit” . Nie wstrzymano wtedy wydobycia i nie wycofano załogi, bo nie było takiej potrzeby – tłumaczył wtedy na antenie RMF FM rzecznik Kompanii Węglowej Tomasz Głogowski.

źródło: RMF FM

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.