Trzy duże trzęsienia Ziemi w ciągu doby

Od poniedziałku do wtorku ziemia zatrzęsła się przynajmniej trzy razy. Najsilniejsze wstrząsy, dochodzące do magnitudy 7 w skali Richtera, odnotowano w Indonezji.

W ostatniej dobie Ziemia zatrzęsła się kilka razy.

Trzęsienie ziemi w Indonezji

28 lipca o godz. 6.41 czasu lokalnego wstrząsy notowano w Indonezji. Trzęsienie o magnitudzie 7 odnotowano w Irianie Zachodnim. US Geological Survey poinformowała, że nie ma doniesień o zniszczeniach.

Ognisko trzęsienia ziemi znajdowało się na głębokości 52,8 km i znajdowało się 248 km na zachód od Jayapura w Nowej Gwinei. Epicentrum znajdowało się w odległej i słabo zaludnionej części Irianu Zachodniego.

Trzęsienie ziemi w Kolumbii

We wtorek wieczorem czasu lokalnego 28 lipca ziemia zatrzęsła się na granicy Kolumbii i Panamy. Początkowo US Geological Survey oceniło trzęsienie na magnitudę 6,1, ale potem zdegradowano je do 5,9 w skali Richtera. Agencja podaje również, że hipocentrum zlokalizowane było na głębokości około 10 km.

Nie wiadomo, czy pojawiły się zniszczenia, ranni i ofiary, ponieważ epicentrum znajdowało się w gęstej, odległej dżungli na granicy Kolumbii i Panamy.

Trzęsienie ziemi na Alasce

We wtorek o godz. 18.35 czasu lokalnego zatrzęsła się również ziemia na Alasce w Stanach Zjednoczonych. Tam odnotowano wstrząsy o magnitudzie 6,3 w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się 65 km od Mount Redoubt – czynnego wulkanu. Wstrząsy odczuwalne były w miejscach odległych o 250 km od ognista trzęsienia ziemi. Hipocentrum znajdowało się 110 km pod powierzchnią ziemi. To sprawiło, że wstrząsy notowano na oddalonych o ponad 250 km obszarach.

Alaska Earthquake Center poinformowało, że nie ma doniesień o zniszczeniach, rannych i ofiarach.

Źródło: cbc.ca, adn.com, Reuters, tvn meteo Autor: mab/mk

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.